FIFA 23 na oficjalnym trailerze! PC otrzyma to, co mieli już konsolowcy!

FIFA 23 na oficjalnym trailerze! PC otrzyma to, co mieli już konsolowcy!

FIFA 23 to ostatnia gra piłkarska, podczas której współpracowały Electronic Arts oraz FIFA. Tytuł zadebiutuje we wrześniu, a tymczasem w sieci pojawił się pierwszy trailer gry oraz informacje na temat tego, co zostało zmienione w najnowszej części odsłony gry piłkarskiej.

To ostatnia gra EA i FIFY

Najnowsza i zarazem ostatnia FIFA 23 wkrótce zadebiutuje na wszystkie popularne platformy. Tegoroczny tytuł od Electronic Arts będzie ostatnim wykonanym we współpracy z Międzynarodową Federacją Piłkarską. Oczywiście kością niezgody były pieniądze za licencje, dlatego też w przyszłym roku EA wejdzie na rynek z nowym tytułem – EA Sports FC.

Przeczytaj także: Sony pozwane za sprzedaż wadliwych PlayStation 5. Gigant miał o tym wiedzieć!

Niemniej jednak, w tym roku gracze ponownie zagrają w kolejną odsłonę FIFY. FIFA 23 zadebiutuje już niebawem, dlatego też w sieci pojawił się pierwszy oficjalny trailer zapowiadający rozgrywkę. W tym roku czeka nas sporo zmian w kwestii samej mechaniki gry oraz funkcji, które otrzyma tytuł.

FIFA 23
Na okładce tegorocznej wersji gry znaleźli się Kylian Mbapee oraz Samantha Kerr.

FIFA 23 to sporo nowinek i lepsza rozgrywka

Jak podało EA, FIFA 23 otrzyma technologię Hypermition 2. Pierwsza odsłona nowej technologi wykorzystana była już w poprzedniej edycji gry, jednak dostępna była jedynie w edycji na nową generację konsol. Gracze PC musieli obejść się smakiem. W tym roku jednak wszyscy otrzymają tę samą wersję gry. Technologia Hypermotion2 pozwala na wykorzystanie ponad 6000 nowych animacji i usprawnia inteligencję zawodników.

To jednak nie wszystko, ponieważ FIFA 23 otrzyma cross-play, który w końcu pozwoli na grę pomiędzy platformami. Oznacza to tyle, że gracze PC będą mogli w końcu grać z tymi na PS5, Xbox Series X/S i Google Stadia. Cross-play tyczy się trybu Ultimate Team oraz zwykłych meczów online. Niestety, z tej funkcji nie skorzystają posiadacze PS4 i Xbox One. Ci będą mogli grać jedynie między sobą. W grze znajdziemy wiele nowych mechanik dotyczących rzutów wolnych, karnych czy rożnych. EA wprowadziło także technikę podejmowania zwiększonego ryzyka przy oddawaniu strzału.

FIFA 23 zadebiutuje 30 września, a oficjalna prezentacja odbędzie się już 27 lipca i to właśnie wtedy poznamy wszelkie szczegóły dotyczące gry. Tytuł zadebiutuje na PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series S/X, Google Stadia i Nintendo Switch. Podstawowa wersja gry na PC na platformie Origin wyceniona została na 269,91 PLN, zaś wersja Ultimate – 359,91 PLN. Tytuł będzie dostępny od razu w abonamencie EA Play Pro.

Źródło: EA