Ford zamyka produkcję. Powodem brak półprzewodników

Barki na rynku półprzewodników odbijają się nie tylko na producentach elektroniki, ale również samochodów. Ford ogłosił, że produkcja w kilku fabrykach w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie zostanie zatrzymana z powodu braku tych kluczowych elementów. 

Ford zamyka produkcję w trzech krajach

Sytuacja na rynku półprzewodników nie jest kolorowa. Producenci muszą ograniczać swoje linie produkcyjne, ponieważ fabryki półprzewodników nie wyrabiają z produkcją. Na całą tę sytuację negatywnie wpływa również kwestia problemów z łańcuchem dostaw. Ford właśnie ogłosił, że przerwie produkcję w kilku fabrykach. 

Przeczytaj także: Alfa Romeo Tonale w końcu zaprezentowana!

Brak półprzewodników mocno odbił się również na producentach samochodów. Wielu z nich zamyka swoje fabryki i czeka, aż sytuacja na rynku ulegnie stabilizacji. Takimi producentami jest Dacia i Jaguar, a teraz do tego grona dołącza Ford. Producent planuje zawiesić produkcję samochodów w fabrykach znajdujących się na terenie USA, Kanady i Meksyku. 

Wszystkiemu winna sytuacja na rynku półprzewodników

Rzecznik prasowy marki w wywiadzie dla Reuter przyznał, że cała produkcja w fabryce w Chicago w stanie Michigan i Cuautitlán w Meksyku zostanie całkowicie zawieszona. Ford zawiesi także produkcję modeli F-150 w Kansas City. Na jednej linii produkcyjnej produkowane będą jedynie samochody dostawcze Transit. 

ford
Ford zamyka produkcję. Powodem brak półprzewodników

Co więcej, producent planuje pracę na jedną zmianę i skrócenie czasu pracy w takich fabrykach jak Dearborn, Kentucky i Louisville. Ford poinformował również, że nie będzie można brać już nadgodzin w fabryce znajdującej się w Oakville w Kanadzie. Brak półprzewodników mocno namieszał na rynku. Wszyscy liczą, że wkrótce sytuacja się ustabilizuje i wszystko wróci do normy. Najczarniejszy scenariusz przewiduje, że sytuacja wróci do normy w 2023 roku. 

Źródło: Reuters

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Star Wars Squadrons za darmo! Jak odebrać grę?

Star Wars Squadrons za darmo? Tak! Gra, która została...

Jaka odzież na narty w 2022? Garść praktycznych porad

Odzież na narty to przede wszystkim dobrze oddychające i...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!