95
Views

Podhalańskie stacje narciarskie rozpoczynają sezon 2018/2019

Jeszcze kilka lat temu mogłem powiedzieć: nie cierpię zimy. Odkąd jednak spróbowałem jazdy na nartach moje zdanie na temat tej pory roku się zmieniło. W tamtym roku pisałem o podhalańskich stokach, które warto wybrać. Dziś chciałbym przedstawić usługę, która może być sporym ułatwieniem jeśli chcemy pojeździć w różnych miejscach, jednak irytuje nas stanie w kolejkach za każdym razem, gdy chcemy wykupić karnet. Dobrym rozwiązaniem będzie skipass.

 

Góral Skipass, czyli część projektu Tatry Super Ski

Tatrzańscy przedsiębiorcy zajmujący się stacjami narciarskimi już w tamtym roku zachęcali narciarzy do zakupu Góral Skipass, który działał na stokach takich jak Suche, Polana Szymoszkowa, Witów oraz Harenda. W tym sezonie te stacje działają w projekcie Tatry Super Ski, który zrzesza czternaście różnych stacji narciarskich w Polsce i na Słowacji rozlokowanych w dziesięciu miejscowościach. W listopadzie przedstawiciele 14 stacji podpisali porozumienie, dzięki któremu goście, którzy zakupią kartę Tatry Super Ski, będą mieli do dyspozycji aż 78 tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości ponad 45 km – w tym 6 tras z homologacją FIS.

Stacja Szymoszkowa to nie tylko fajny stok, ale także piękne widoki. Z resztą, sami widzicie

Stacja Szymoszkowa to nie tylko fajny stok, ale także piękne widoki. Z resztą, sami widzicie

 

Kiedy rozpoczyna się sezon narciarski?

Czas szykować narty i snowboard, ponieważ niektóre stacje będą czynne już… jutro. Rozpoczęcie sezonu w tej części Podhala odbędzie się 15 grudnia o godzinie 9:00, kiedy to na 3 stacjach po raz pierwszy w tym sezonie ruszą wyciągi narciarskie. Od soboty czynne będą stacje – Suche, Witów i Polana Szymoszkowa. Harenda planuje start sezonu w późniejszym terminie.

 

Ceny karnetów Tatry Super Ski

W tym sezonie narciarze mają do dyspozycji karnety godzinowe, całodzienne i kilkudniowe. Ceny całodziennych karnetów w sezonie niskim rozpoczynają się od 85 zł (dla dzieci) i 99 zł (dla dorosłych). W sezonie wysokim, który trwa od 25.12 do 05.03 dorośli będą mogli nabyć karnety w cenie 105 zł, a dzieci w cenie 90 zł. Kaucja za kartę wynosi 10 zł. Karnety można kupić online oraz w 14 stacjach wchodzących w skład Tatry Super Ski. Karnety Tatry Super Ski w walucie PLN (zł) można zakupić tylko na polskich stacjach narciarskich, lodowiskach w Białce Tatrzańskiej oraz online. Z kolei karnet na terenie Słowacji w Bachledka Ski and Sun można zakupić tylko w walucie EURO.

Gdzie na narty? Oczywiście na Podhale!

Stok Szymoszkowa wchodzi w skład Tatry Super Ski

Kategoria artykułu
Podróże · Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.