Gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie? Dzień pizzy Delivery Week

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Jak go uczcić? Oczywiście, zjedzeniem kawałka uwielbianej na całym świecie potrawy. Nasuwa się pytanie, gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie? Podpowiadamy kilka fajnych opcji, które możecie zamówić za pomocą Delivery Week.

Nie wiem czy wiecie, ale ten okrągły, wypiekany placek pojawiał się praktycznie w każdej kulturze starożytnej. Co ciekawe, na przykład w dawnym Egipcie spełniał on funkcję płatniczą. Z kolei w starożytnym Rzymie dużą popularnością cieszyła się focaccia, którą przyprawiano ziołami i serem. Wzrost zainteresowania plackiem z ciasta drożdżowego można zawdzięczać między innymi królowi Ferdynandowi II Burbonowi, który odwiedził jedną z pizzerii.

Historia, historią, ale gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie?

Wszyscy lubimy chrupiące ciasto, idealny pomidorowy sos i ciągnący się ser. Międzynarodowy Dzień Pizzy sprawia, że dziś w przypadku ulubionego, okrągłego placka kalorie się nie liczą. Dlatego można wejść na stronę https://rclb.pl/pizza, aby zamówić dwudaniowy set z… pizzą rzecz jasna w roli głównej. Koszt to 39 zł. No dobrze, ale gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie?

Reklama

Diverso w Warszawie

Pierwsza propozycja to Diverso. Nowoczesne wydanie, włoska kuchnia. Warto zauważyć, że ciasto przyrządzane jest na 25-letnim zakwasie. Ciekawie wygląda Gourmet z szynką Spianata, gruszką i orzechami włoskimi.

Gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie? Dzień pizzy Delivery Week

Gdzie zamówić pizzę w Warszawie? Może w La Tomatina na Kruczej

Pizzeria znajdująca się na ulicy Kruczej oferuje pizzę z amortyzowanymi oliwami. Warto spróbować placka z serem mozzarella, pomidorami pelati, krewetkami tygrysimi, czerwoną cebulą, czy serem parmigiano reggiano. Jest też wersja wege, która oferowana jest z pieczarkami, grzybami leśnymi i świeżym pesto.

Gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie? Dzień pizzy Delivery Week

Bottega Napoli w Warszawie

Gdzie zamówić pizzę w Warszawie? Oczywiście u… Włocha! Tak, to Włosi stworzyli Bottega Napoli. Warto sprawdzić oczywiście Magrheritę, czyli klasykę jeśli chodzi o pizzę, ale również Diavolę. Co znajdzie się na placku? Sami sprawdźcie.

Gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie? Dzień pizzy Delivery Week

Gdzie zamówić pizzę w Krakowie? Sugeruję Trzy Papryczki

Przenosimy się do ex stolicy naszego kraju. Jeśli jesteście w Krakowie, koniecznie odwiedźcie Trzy Papryczki. Serwują tam świetną pizzę zarówno dla mięsożerców, jak i fanów vege. Ciekawie wygląda Prochetta, na której pojawia się pieczeń wieprzowa doprawiona białym winem. Osoby, które unikają mięska mogą spróbować Treviso z sosem kremowym, borowikiem, czerwoną cebulą i oczywiście mozzarellą. Pamiętajcie, by odwiedzić Delivery Week – tam najłatwiej zamówić pizzę. Link znajdziecie powyżej.

Gdzie zamówić pizzę w Warszawie i Krakowie? Dzień pizzy Delivery Week
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama