Gra za 53 mln dolarów poleciała do kosza! Take-Two chwali się wynikami

Take-Two to wydawca, który na pewno nie może narzekać na brak zainteresowania jego grami. To właśnie do niego należą takie tytuły jak GTA, czy Red Dead Redemption. Wydawca, producent i dystrybutor gier pochwalił się wynikami sprzedażowymi.

GTA 5 to dalej żyła złota

Jeśli spodziewaliście się, że GTA 5 zwolniło, to jesteście w wielkim błędzie. Take-Two w swoim raporcie finansowym ujawniło, że gra, która zadebiutowała w 2013 roku, sprzedała się już w nakładzie 155 milionów sztuk! Tytuł ten wygenerował już dochód na poziomie 1 miliarda dolarów. Mówimy tutaj oczywiście o zyskach ze sprzedaży samej gry. Gier z całej serii Grand Theft Auto sprzedało się już 355 milionów egzemplarzy!

Przeczytaj także: Elden Ring prezentuje się niesamowicie. Gra zapiera dech w piersiach!

Reklama

Take-Two ujawniło również, że GTA Online w dalszym ciągu będzie rozwijane i nieunikniona jest jego ewolucja. Producent gry, czyli Rockstar będzie w dalszym ciągu wspierać ten tryb, a jego samodzielna wersja zadebiutuje na rynku w 2022 roku. Cała seria GTA przyniesie jeszcze więcej zysku, ponieważ na rynek trafiają odświeżone tytuły GTA 3, Vice City i San Andreas. 

Take-Two usunęło grę, na którą wydano już 53 miliony dolarów!

Bardzo dobrze radzi sobie także Red Dead Redemption 2! Gra sprzedała się z nakładem 39 milionów egzemplarzy. Cała seria wygenerowała wynik na poziomie 62 miliona sztuk. RDR2 jest drugim najczęściej kupowanym tytułem na rynku gier w USA w ciągu ostatnich 3 lat!

Takie wyniki sprawiają, że producent może pozwolić sobie na małe wpadki. Nie wiem, czy o projekcie, w który Take-Two zainwestowało już 53 miliony dolarów, można mówić, jak o małej wpadce, ale gra studia Hangar 13 trafiła do śmietnika. Take-Two nie zdradziło żadnych szczegółów na temat tego tytułu, jednak wiemy, że na pewno go nie zobaczymy. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama