88
Views

Take-Two Interactive podzieliło się wynikami finansowymi, z których wynika, że GTA V w dalszym ciągu sprzedaje się bardzo dobrze. Czy to może oznaczać, że kolejna odsłona z serii Grand Theft Auto zostanie opóźniona? Bo po co zabijać kurę znoszącą złote jaja?

GTA V to wciąż kura znosząca złote jaja

GTA V zadebiutowało w 2013 roku i od tamtej pory nie schodzi z listy najpopularniejszych i najczęściej kupowanych gier. Tytuł ten po 9 latach po premierze w dalszym ciągu wykręca ogromne liczby sprzedażowe, co pokazuje najnowszy sprawozdanie finansowe Take-Two Interactive za pierwszy kwartał roku finansowego 2023 trwającego od kwietnia do czerwca 2022 roku.

Przeczytaj także: GTA 6. Fani stworzyli grę na silniku Unreal Engine 5. Zwiastun tego, co nas czeka? [WIDEO]

Jak możemy przeczytać w sprawozdaniu finansowym wydawcy, GTA V w dalszym ciągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy. Do tej pory tytuł sprzedał się w nakładzie 170 milionów gier, co jest kosmicznym wynikiem. Wyniki gry w pierwszym kwartale roku finansowego zaskoczyły nawet samego wydawcę!

Polskie akcenty w serii GTA V
Polskie akcenty w serii GTA

Kolejne 5 milionów graczy kupiło grę

Poprzednie wyniki sprzedażowe pokazały, że GTA V sprzedało się w nakładzie 165 milionów egzemplarzy, więc w ciągu tego okresu kolejne 5 milionów sztuk trafiło do nowych graczy. Pomimo tego, że gra została wydana w 2013 roku, w dalszym ciągu przyciąga nowych graczy, co jest świetną wiadomością dla Rockstar Games i Take-Two Interactive.

Co sukcesy GTA V oznaczają dla kolejnej odsłony z serii Grand Theft Auto? Na “szóstkę” czekamy już od kilku lat, a w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej informacji na jej temat. Wiemy, że jednym z głównych bohaterów, po raz pierwszy w historii będzie kobieta pochodzenia latynoskiego. Będzie ona jedną częścią duetu wzorowanego na kultowych postaciach Bonnie i Clyde’a.

Źródło: Take2Games

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.