101
Views

Internet jest pełen tajemniczych, niebezpiecznych i zagadkowych miejsc, w którym dzieją się dziwne rzeczy. Deep web jest jednym z takich miejsc. W ostatnim czasie w “głębokiej sieci” pojawiła się oferta pracy udostępniona przez grupę hakerską LockBit 2.0. Cyberprzestępcy za pomoc oferują wynagrodzenie rzędu miliona dolarów! Czego oczekuje pracodawca?

Praca szuka człowieka. Jest jednak nielegalna

Żyjemy w czasach, w których każdy ma dostęp do internetu i to za sprawą wielu urządzeń. Cyberprzestępcy próbują wykorzystać to na każdym kroku. Atakują oni zwykłych szarych obywateli, osoby znane czy biznesmenów. Największym jednak kąskiem są duże korporacje generujące milionowe dochody. Właśnie takie działania przeprowadza grupa cyberprzestępcza LockBit 2.0, której głównym celem jest infekowanie oprogramowaniem ransomware serwerów firm oraz przedsiębiorstw.

Przeczytaj także: Kody źródłowe next-genowych gier CD Projekt RED w sieci

W sieci deep web pojawiło się więc ogłoszenie rekrutacyjne przez właśnie grupę LockBit 2.0, która poszukuje współpracownika. Jakie byłoby zadanie tej osoby? Miałaby być ona “wtyczką” w firmie, która przekazywałaby przełożonym tajne dane dotyczące zabezpieczeń, logowań i haseł i przede wszystkim otwierać na firmowej poczcie mailowej wiadomości z zainfekowanymi załącznikami wysyłanymi przez grupę przestępców.

lockbit 2.0
Oferta pracy dla grupy przestępców cybernetycznych znalazła się w sieci deep weeb.

LockBit 2.0 oferują wysokie wynagrodzenie

Cyberprzestępcy z grupy LockBit 2.0 informują również o wynagrodzeniu, które ma wynosić zawrotne milion dolarów! Grupa podkreśla, że w czasie swojego działania zaszyfrowali dane wielu firm, które za ich odblokowanie przekazują duże pieniądze. To właśnie z okupu będzie pochodzić gaża osoby, która zgodzi się na “pomoc” przestępcom.

Hakerzy do komunikowania się z zainteresowanymi używają komunikatora Tox. Chcielibyśmy wierzyć, że żadna osoba nie pójdzie na współpracę z cyberprzestępcami, jednak wszyscy wiemy, jaki jest świat. Zarobienie szybkiego miliona dolarów dla wielu może być okazją, która nigdy się nie powtórzy. Miejmy nadzieję, że jeśli jednak dojdzie do takich ataków, osoba za nie odpowiedzialna zostanie szybko znaleziona.

Źródło: Bleeping Computer

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.