Głośnik Bluetooth – praktyczny gadżet
Głośnik Bluetooth to bardzo fajny sprzęt. Możemy go wszędzie zabrać ze sobą aby umilić czas sobie i znajomym ulubioną muzyką. Mamy okres wakacyjny, wielu z nas wyjeżdża na wypoczynek dlatego warto zastanowić się nad zakupem głośnika. Poznaliśmy już wiele tego typu produktów. Między innymi Divoom Timebox, Creative Nuno. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam inną ciekawą propozycję, Hama Pocket. To tani, oczywiście mobilny głośnik Bluetooth. Sprawdźmy, czy wydanie około osiemdziesięciu złotych na ten produkt ma sens.
Hama Pocket – wygląd zewnętrzny
Hama Pocket to kompaktowy głośnik Bluetooth. Waży zaledwie 270 g, a jego wymiary to 92 x 80 x 32 mm. Sprzęt możemy zakupić w trzech kolorach: czerwonym, czarnym i niebieskim. Na froncie za maskownicą umieszczono mały głośnik mono. Na górze znajdziemy przyciski do uruchamiania utworu, odbierania połączenia telefonu oraz regulacji głośności. Na jednym z boków umieszczono za zaślepką pakiet złącz. Jest tam port micro USB, gniazdo Aux oraz, co ciekawe slot na kartę pamięci micro SD. Z tyłu umieszczono jedynie informacje o głośniku. Na spodniej części zdecydowano się na zastosowanie gumowych nóżek, które sprawią, że głośnik będzie stabilnie stał na płaskim podłożu.
Głośnik bluetooth w praktyce
Z racji tego, że jest to mobilny głośnik Bluetooth musi on być wyposażony w akumulator. Bateria posiada pojemność 800 mAh. Według producenta ma on pozwolić na sześć godzin pracy w trybie Bluetooth lub dziesięć, jeśli wykorzystywać będziemy Aux. W praktyce uzyskiwałem około osiem godzin z Bluetooth i pięć z Aux, a więc jest w miarę dobrze. Jakby nie patrzeć, powinien wytrzymać przez cały wieczór, np. przy ognisku. W przypadku rozładowania baterii zawsze możemy podpiąć powerbanka aby muzyka była nadal odtwarzana.
Co ważne, wcale nie musimy wykorzystywać jako źródła dźwięku naszego smartfona. Tak jak wcześniej pisałem, wystarczy użyć karty pamięci typu micro SD. Jeśli jednak korzystać będziemy z łączności Bluetooth (technologia w wersji 2.1 + DER) maksymalny zasięg wynosi 10 metrów.
Jak gra głośnik? Cóż, jest to mono o mocy 3 W (moc maksymalna). Impedancja wynosi 4 Ohmy. Nie oszukujmy się, nie jest to highendowy głośnik i do jednego z najlepszych jakie słyszałem, czyli Razer Leviathan Mini brakuje mu naprawdę dużo. Warto jednak wspomnieć, że produkt Razera był dziesięć razy droższy w dniu premiery. Tak czy inaczej w tej cenie (79 złotych) jakość dźwięku jest akceptowalna.
Podsumowanie
Czas podsumować szybki test głośnika Hama Pocket. Za niecałe sto złotych otrzymujemy dobrze wykonany produkt oferujący znośną jakość dźwięku. Nie jest to najwyższa półka, ale chyba nikt za 80 złotych tego nie oczekuje.