Hideo Kojima pracował nad grą o superbohaterach, ale skasował ją przez The Boys

Hideo Kojima jest jednym z najlepszych twórców gier na świecie. W jego portfolio znajdziemy przecież gry z serii Metal Gear Solid czy też Death Stranding. Okazuje się, że japoński twórca gier miał w planach stworzenie gry o superbohaterach, jednak zrezygnował z tego projektu po obejrzeniu serialu The Boys.

Heido Kojima planował grę o superbohaterach. Nie powstała przez serial The Boys

Każdy fan gier zna serię Metal Gear Solid. Została ona wyreżyserowana przez Hideo Kojima, który odpowiedzialny jest również za stworzenie historii w bardzo dobrze przyjętej grze Death Stranding. Japoński twórca gier kilka dni temu wyznał na swoim profilu na Twitterze, że planował stworzyć grę o superbohaterach. Zrezygnował z tego pomysłu po obejrzeniu serialu The Boys produkowanego przez Amazona.

Przeczytaj także: EA chce w lipcu pokazać tytuły, na które wszyscy czekamy

Reklama

The Boys to serial, który opowiada o superbohaterach, którzy zarówno super, jak i bohaterami są tylko z pozoru. Większość z nich to tak naprawdę czarne charaktery, które mordują niewinne osoby – czy to umyślnie, czy też nie. Grupka czterech zwykłych śmiertelników próbuje ich zniszczyć, a na swojej drodze doświadczają wielu przeszkód. Serial oparty jest na komiksie Gartha Ennisa.

the boys hideo kojima
Grupa zwykłych ludzi próbuje zniszczyć uwielbianych przez świat „superbohaterów”.

Dlaczego gra nie powstała?

Dlaczego więc Kojima zrezygnował z tworzenia gry o superbohaterach po obejrzeniu serialu Amazona? Powodem był bardzo podobny koncept, ponieważ gra miała opowiadać o grupie detektywów, którzy w tajemnicy przed światem walczyli z legendarnymi superbohaterami. Podobieństwo pomiędzy grą, a serialem jest bardzo duże, a Kojima stawia na oryginalne pomysły, dlatego też musiał zrezygnować z projektu.

Hideo Kojima postanowił podzielić się także szczegółem, co do swojej gry. W roli głównej chciał on obsadzić Madsa Mikkelsena. Oczywiście wpisy japońskiego twórcy dotarły do zespołu tworzącego serial. Zasugerowali oni stworzenie gry opartej na serialu, który można oglądać na platformie Prime Video, jednak wydaje się, że taki projekt nie powstanie. A szkoda, bo jestem bardzo ciekaw, jak gra o superbohaterach wyglądałaby, gdyby została stworzona przez Kojimę.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama