100
Views

Niedziela była ostatnim dniem obchodzenia 70-lecia koronacji królowej Elżbiety II i objęcia przez nią tronu Wielkiej Brytanii. Podczas uroczystości na ulicę wyjechała 260-letnia złota karoca należąca do brytyjskiej monarchii. Pojazd ten został zmodyfikowany, ponieważ z okna do zgromadzonych tam ludzi machał hologram 27-letniej królowej z dnia koronacji!

Królowa obchodziła 70-lecie koronacji

Koronacja królowej Elżbiety II odbyła się w 1957 roku, więc w 2022 przypadł czas na obchodzenie Platynowego Jubileuszu tego wydarzenia. Głowa królewskiej rodziny objęła tron brytyjskiej monarchii 70 lat temu, więc z tego okazji przygotowano wielką uroczystość, na której pojawili się nie tylko członkowie rodziny królewskiej, ale także celebryci oraz ludność.

Przeczytaj także: MrBeast zmienił się w Willy’ego Wonkę. Stworzył Fabrykę Czekolady!

W pewnym momencie po ulicach Londynu przejeżdżała 260-letnia złota karoca, należąca do rodziny królewskiej. Została ona pokazana po raz pierwszy od 20 lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie zaskakujący pasażer machający z jej tylnego okna. Była to oczywiście głowa rodziny królewskiej, jednak nie ta, której się spodziewaliśmy. Mowa tutaj o wizerunku 27-letniej królowej Elżbiety II, a konkretnie jej hologramie.

Hologram zamiast prawdziwej królowej Elżbiety II

W oknach złotej karocy umieszczono wyświetlacze, które pozwalają na wyświetlanie trójwymiarowego obrazu. Na wyświetlaczach, w które wyposażono karocę, można było zobaczyć wizerunek 27-letniej królowej Elżbiety II z czasów dnia koronacji z 1957 roku. Obraz ten został stworzony na podstawie archiwalnych nagrań królowej i w zależności od kąta patrzenia, widok mógł się różnić.

hologram królowej elżbiety II
W karocy do ludu machał hologram królowej Elżbiety II! Tak obchodzono Platynowy Jubileusz!

Hologram królowej Elżbiety II był tak realistyczny, że można było stwierdzić, że siedzi tam prawdziwa osoba. Widok ten został uchwycony przez wiele kamer, dlatego też mamy na niego bardzo dobry wgląd.

Źródło: YouTube/opr. własne

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.