102
Views

Huawei swego czasu trafił na czarną listę firm w Stanach Zjednoczonych. Rząd USA twierdzi, że przedsiębiorstwo przekazuje dane amerykańskich użytkowników chińskim władzom. Na firmę nałożono różne sankcje, dlatego też dziś smartfony tego producenta nie są nawet w piątce najlepiej sprzedających się telefonów na świecie.

Huawei w dalszym ciągu mierzy się z sankcjami

Sankcje nałożone na Huawei przez rząd USA sprawiły, że chiński producent nie może korzystać z kluczowych rozwiązań. Smartfony producenta z Państwa Środka nie mają dostępu usług Google, co oznacza, że nie można pobierać na nie aplikacji giganta z Mountain View, czy takich aplikacji jak Facebook, czy Instagram.

Z tego powodu Huawei stworzył swój własny sklep z aplikacjami, jednak w dalszym ciągu nie oferuje on najpopularniejszych aplikacji. Co więcej, firma stworzyła nawet swój własny system operacyjny. Są jeszcze kwestie komponentów, których nie da się obejść w tak prosty sposób. Chiński gigant z powodu sankcji nie może też korzystać z rozwiązań amerykańskich firm.

huawei p50
Huawei tworzy etui, które da dostęp do 5G?

5G trafi do telefonów producenta inną drogą?

Jednym z najbardziej dotkliwych skutków sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone na chińską firmę jest brak możliwości sprzedawania smartfonów posiadających modemy 5G. Huawei P50 to świetny smartfon, który oferuje świetną wydajność i niesamowite właściwości fotograficzne. Pomimo tego ma poważną wadę – korzysta jedynie z sieci 4G LTE, co w dzisiejszych czasach jest wielkim minusem.

Przeczytaj także: iPhone 14 z dwoma różnymi CPU? Apple zmienia taktykę!

Okazuje się jednak, że producent może znaleźć rozwiązanie. Według najnowszych informacji Chińczycy pracują nad specjalnym etui, które będzie wyposażone w modem 5G. Połączenie ze smartfonem odbywałby się po podłączeniu etui pod złącze USB typu C. Sygnał oferowany przez ten układ nie byłby tak mocny, jak w przypadku modemu połączonego z procesorem, jednak flagowiec zyskałby łączność w najnowszym standardzie.

Jest jednak jedno małe “ale”. Huawei z powodu zakazu nie może samodzielnie wyprodukować takiego etui. Firma nie ma dostępu do modemów 5G. Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest firma trzecia, która stworzyłaby dla giganta tego typu akcesorium.

Źródło: Phandroid

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.