107
Views

Do premiery najnowszych smartfonów Apple pozostało jeszcze sporo czasu, jednak już teraz pojawiają się coraz ciekawsze informacje. We wrześniu na rynku zadebiutują łącznie cztery modele, jednak sugeruje się, że dwa podstawowe modele będą posiadały zupełnie inne procesory niż iPhone 14 Pro i Pro Max. Byłby to pierwszy tego typu zabieg w historii marki. 

Seria iPhone 14 z dwoma innymi CPU?

Najnowsze smartfony z serii iPhone 14 zadebiutują we wrześniu. Telefon ma być ewolucją, ponieważ Apple rzekomo zrezygnuje z charakterystycznego notcha, który zadebiutował na rynku wraz z iPhone X. Pierwsze kroki podjęto już w iP13, który w porównaniu do “dwunastki” posiadał mniejsze wcięcie w ekranie. W najnowszej odsłonie mają się pojawić dwa “oczka”.

Przeczytaj także: Ile Apple zaoszczędziło na braku ładowarek w iPhone?

iphone 14
iPhone 14 z dwoma różnymi CPU? Apple zmienia taktykę!

Tym sposobem Apple pod względem wyglądu przedniego panelu miałoby przybliżyć się do konkurencji. Sugeruje się jednak, że zmiana w nadchodzącej serii obejmie jedynie iPhone 14 Pro i Pro Max, zaś dwie podstawowe wersje w dalszym ciągu będą posiadać notcha. Dopiero kolejna generacja smartfonów będzie wyglądała tak samo. Okazuje się jednak, że notch nie będzie jedyną różnicą pomiędzy wersją podstawową a Pro. 

Podstawowa wersja będzie słabsza

Przecieki mówią, że Apple całkowicie zrezygnuje z wersji mini, którą zastąpi iPhone 14 Max. Będzie to większy odpowiednik podstawowej odsłony. Oczywiście w ofercie pojawią się także dwie wersje Pro. Do tej pory w obu modelach znajdowały się te same procesory, a największe różnice dotyczyły technologii aparatów i ilości RAM. To jednak ma się zmienić, ponieważ analityk Ming Chi Kuo przekazał, że urządzenia będą różnić się również procesorami. 

Analityk ds. Apple przekazał, że wersje iPhone 14 i 14 Max zostaną wyposażony w starszy procesor, który obecnie napędza serię 13. Kuo twierdzi, że procesor Apple A16 Bionic trafi jedynie do droższych modeli. Różnica będzie także w kościach pamięci RAM, ponieważ podstawowe odmiany zostaną wyposażone w pamięci LPDDR 4X, a Pro w LPDDR 5. 

Źródło: Twitter 

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.