117
Views

Luksusowe samochody, a szczególnie duże SUV-y, kojarzą się nam z bardzo wysokimi kosztami eksploatacji. Tej teorii przeczy nowy Hyundai Santa Fe Hybrid. Auto gwarantuje właścicielowi bardzo niskie zużycie paliwa, jednocześnie dając mnóstwo przyjemności z jazdy. Innowacyjny napęd hybrydowy w wydaniu koreańskiego producenta świetnie sprawdza się w codziennej eksploatacji, zarówno w mieście, jak i w trasie. Przyjrzyjmy się temu autu nieco bliżej.

Znakomita dynamika 

Układ napędowy w Hyundaiu Santa Fe Hybrid tworzą silnik benzynowy o mocy 180 KM oraz jednostka elektryczna rozwijająca moc 44 kW. Łączna moc zestawu to 230 KM. W codziennej eksploatacji, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozmiary i masę własną auta, ważniejszy jest imponujący moment obrotowy. Wynosi on aż 350 Nm. To pozwala cieszyć się bardzo dobrym przyspieszeniem, nawet podczas jazdy po autostradzie.

Warto dodać, że Hyundai Santa Fe Hybrid ( https://mmcars.hyundai.pl/modele/santa-fe-hybrid ) trafia w ręce nabywcy z sześciostopniową skrzynią automatyczną. Automat charakteryzuje się bardzo dobrą precyzją i prawidłowo dobiera przełożenia do prędkości obrotowej silnika. Reakcja na kickdown jest natychmiastowa, co pozwala bez stresu wyprzedzać na drogach jednopasmowych.

Hyundai Santa Fe Hybrid oferuje bardzo niskie zużycie paliwa

Podstawowym celem stosowania układów hybrydowych w tak dużych samochodach jest potrzeba ograniczenia kosztów eksploatacji auta oraz emisji szkodliwych spalin. W Hyundaiu Santa Fe udało się to znakomicie. Według danych producenta samochód w trybie ECO zużywa w cyklu miejskim zaledwie 5,5 litra benzyny na 100 kilometrów.

Zawiedzeni nie będą również kierowcy, którzy planują podróżować tym flagowym SUV-em koreańskiego producenta na długich trasach. Zasięg na pełnym baku przekracza 800 kilometrów, co pozwala przejechać praktycznie całą Polskę na jednym tankowaniu.

Sprawdź inne nasze artykuły na temat marki Hyundai.

Najwyższy poziom wyposażenia 

Jak przystało na luksusowego SUV-a Hyundai Santa Fe zapewnia kierowcy i pasażerom dostęp do wszystkich najnowocześniejszych technologii odpowiadających za komfort podróżowania, ale też bezpieczeństwo.

Lista wyposażenia seryjnego i dodatkowego jest tak długa, że najłatwiej będzie napisać, iż można sobie zażyczyć praktycznie wszystkiego. Od rozbudowanych systemów asystujących kierowcy i przeciwdziałających zderzeniom, przez technologie łączności, aż po adaptacyjny tempomat, system nawigacji satelitarnej i napęd AWD. Bardzo przydatny w terenie czy podczas śnieżycy. Hyundai wyraźnie zdradza swoje ambicje wejścia do ligi producentów aut bliskich segmentowi premium.

Hyundai Santa Fe Hybrid to świetne warunki gwarancyjne 

Ważnym argumentem przemawiającym na korzyść Hyundaia Santa Fe jest właśnie gwarancja. Producent udziela aż 5-letniej ochrony na cały samochód bez limitu kilometrów. Dodatkowo klient zyskuje 8-letnią gwarancję na akumulator litowo-jonowy z limitem 160 000 kilometrów. To najlepsze potwierdzenie wysokiej jakości wykonania flagowego SUV-a Hyundaia.

Rozważasz zakup Hyundaia Santa Fe? Wcześniej umów się na jazdę testową. Zrobisz to wygodnie online na stronie internetowej autoryzowanego dealera marki – MM Cars w Katowicach.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.