130
Views

Minivany powoli wracają w łaski. Hyundai to kolejny producent, który zdecydował się na produkcję samochodu o takich proporcjach. Najnowsze informacje mówią, że Hyundai Staria trafi na europejski rynek. Co wiemy o tym futurystycznie wyglądającym aucie?

To nie będzie kolejny smutny minivan

Hyundai Staria to minivan południowokoreańskiego producenta, który ma oferować naprawdę dużo miejsca. Auto będzie dostępne w dwóch wersjach. Największy wariant będzie oferował aż jedenaście miejsc siedzących. Długość tego modelu będzie wynosiła 5253 mm, szerokość 1997 mm i 1900 mm wysokości w wersji pasażerskiej. Wersja transportowa auta będzie miała 2000 mm wysokości. Rozstaw osi w tym modelu będzie wynosić 3273 mm.

Patrząc na parametry Hyundai Staria, można mówić o ogromny samochodzie, który docenią wielodzietne rodziny. Auto nie będzie jednak kolejnym brzydkim modelem, ale będzie posiadać bardzo futurystyczny design. Aerodynamiczne kształty oraz nowoczesny i bardzo ciekawy wygląd przodu sprawiają, że auto prezentuje się naprawdę dobrze.

Hyundai Staria trafi do Europy. Co wiemy o minivanie?
Hyundai Staria trafi do Europy!

Hyundai Staria trafi na europejski rynek

Nowy minivan Staria będzie dostępny w Europie. Auto będzie napędzane jedynie 2,2-litorwym silnikiem diesla z turbodoładowaniem, który będzie generował moc 175 koni mechanicznych i 431 nM momentu obrotowego. Jednostka połączona będzie z sześciobiegowym manualem lub ośmiobiegową skrzynią automatyczną. Producent zarzeka się, że wielowahaczowe niezależne tylne zawieszenie i niski poziom hałasu napędowego wpłynie na niesamowity komfort podróżowania.

W przyszłości producent przewiduje wypuszczanie specjalnych konfiguracji modelu Hyundai Staria. Auto na wybranych rynkach będzie dostępne m.in. jako kamper i jako wersja w pełni elektryczna. Pierwsze modele z silnikiem wysokoprężnym do sprzedaży mają trafić w drugiej połowie 2021 roku. Model ma być dostępny z ośmioma kolorami nadwozia i pięcioma motywami wnętrza.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.