Zaczyna powstawać siedmioczęściowa seria poświęcona europejskiej submarce należącej do Hyundai – N. Niedawno miała miejsce premiera pierwszego odcinka serii. Całość ma dotyczyć historii i dziedzictwa samochodów spod znaku N. Z początku została przedstawiona historia, procesy badań, rozwoju i całej filozofii stojącej za submarką. A to wszystko opowiedziane przez Szefa działu Rozwoju Pojazdów Hyundai Motor Europe Technical Center (HMETC) Tyrone Johnsona. Nazwa działu bagatela całkiem długa.

Hyundai N – sześć odcinków na temat samochodów

Każdemu autu spod znaku N zostanie poświęcone po dwa odcinki. Obecnie będą oferowane w Europie trzy modele: i20 N, i30 N oraz świeżo zaprezentowany Hyundai Kona N. Pierwszy odcinek będzie poświęcony prezentacji i informacji dotyczących danego modelu. Drugi skupiać będzie się na wrażeniach z jazdy.

N jak Nurburgring

Nazwy na N są dwie. Namyang, czyli centrum rozwoju Hyundai Motor w Koeri to miejsce w którym opracowano i30 N. Nurburgring z kolei jest miejscem, gdzie ten model został doprowadzony do perfekcji. Nordschleife to wymagający i jeden z najcięższych torów wyścigowych na świecie. To właśnie tam modele submarki Hyundai N są nieustająco rozwijane i testowane, żeby sprawiały użytkownikom jak najlepsze wrażenia z jazdy.

Sprawdź inne nasze artykuły z kategorii motoryzacja.

“Never just drive”

Ten slogan oznaczający “Nie tylko prowadź. Ciesz się każdą sekundą” idealnie opisuje wrażenia z jazdy sportowymi modelami Hyundaia.