Site icon MenWorld.pl

Iga Świątek bezkonkurencyjna! 23 zwycięstwo z rzędu

Mamy ogromny powód do dumy, gdyż nasza tenisistka Iga Świątek wygrała turniej w Stuttgarcie. Oprócz „worka” pieniędzy, utalentowana Iga zdobyła Porsche Taycan!

23 zwycięstwa i 4 wygrane turnieje “kosmiczna” Iga Świątek

Powiedzieć, że Iga Świątek jest w fenomenalnej formie to tak naprawdę nie powiedzieć nic! W dniu dzisiejszym nasza tenisistka z łatwością pokonała w finale turnieju WTA 500 w Stuttgarcie, Białorusinkę, Arynę Sabalenko. Po bardzo udanych występach w Indian Wells, Dosze i Miami, Iga pokonała wszystkie “szczebelki” turnieju w Stuttgarcie.  

Skrót meczu Świątek vs Sabalenko do zobaczenia tutaj!

Reklama

Liderka rankingu WTA

Ostatnie zwycięstwo sprawiło, że Iga Świątek umocniła się na “fotelu” liderki WTA. Na drugim miejscu za Polką obecnie znajduje się Paula Badosa, która traci aż 2137 punktów. Iga jest liderką po tym, jak Ashleigh Barty zrezygnowała ze startów, przez co została usunięta z rankingu na czym skorzystała nasza tenisistka. Polka po zwycięskim turnieju w Stuttgarcie została właścicielką pięknego, elektrycznego Porsche Taycana GTS. 

Czy jest ktoś, kto powstrzyma rozpędzoną Świątek? Polka na odpoczynek nie będzie miała dużo czasu, gdyż już w tym tygodniu rozpoczyna się turniej WTA 1000 w Madrycie i potrwa do 7 maja. 

Ranking WTA

  1. Iga Świątek – 7181 pkt 
  1. Paula Badosa – 5045 pkt 
  1. Barbora Krejcikova – 4975 pkt 
  1. Aryna Sabalenka – 4711 pkt 
  1. Maria Sakkari  – 4651 pkt 
  1. Anett Kontaveit  – 4511 pkt 
  1. Karolina Pliskova – 4207 pkt 
  1. Danielle Collins – 3151 pkt 
  1. Garbine Muguruza – 3070 pkt 
  1. Ons Jabeur – 3015 pkt 

Exit mobile version