Connect
To Top

Ile zarabia astronauta w NASA?

Niektórzy marzą o takiej pracy od dziecka. Aby móc polecieć w kosmos trzeba zdobyć dużą wiedzę. Nasuwa się też pytanie, ile zarabia astronauta w NASA?

Zarobki astronautów w NASA

Wielu z nas zastanawia się ile zarabia astronauta w NASA, Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Nie są to kwoty wybitnie duże, patrząc na to, jakie wymogi oczekuje agencja od kandydatów. Przede wszystkim członek musi posiadać obywatelstwo USA, a także dyplom potwierdzający ukończenie jednej z czołowych uczelni w dziedzinie nauk ścisłych, matematyki lub inżynierii. Dodatkowo trzeba mieć trzy lata doświadczenia zawodowego. Ewentualnie kandydat może pochwalić się tysiącem godzin pilotowania odrzutowca. Jeśli już te wymogi zostaną zrealizowane, należy przejść proces rekrutacji, a ten także nie należy do najłatwiejszych. Wystarczy wyobrazić sobie jaka jest konkurencja. W ubiegłym, 2017 roku w rekrutacji wzięło udział osiemnaście tysięcy zainteresowanych. Do pracy przyjęto dwanaście (słownie 12) osób.

 

Ile zarabia astronauta w NASA?

NASA na swojej stronie udostępniła odpowiedź na nurtujące wiele osób pytanie. Zarobki astronautów zależą od wynagrodzeń, które otrzymują inni pracownicy administracji federalnej. Znajdują się w przedziale GS-12 do GS-13, a więc od 5226$ do 6795$ jeśli chodzi o GS-12 i 6215$ do 8079$ w przypadku GS-13. Kwoty te zmieniają się co roku i są uzależnione od pozycji oraz wyników pracy astronautów. Tak czy inaczej, czy te kwoty są wysokie? Nie wydaje mi się.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media