Ile zarobił Usher na Super Bowl? Mniej niż minimalna krajowa. Fot. NFL @YouTube
145
Views

Podczas przerwy finału ligi futbolu amerykańskiego NFL, ma miejsce koncert, który wydaje się większym wydarzeniem niż sam mecz. W tym roku na scenie zagościła gwiazda muzyki RnB, Usher. Nie zgadniesz ile zarobił Usher na Super Bowl. Suma jest komiczna i po przeliczeniu na złotówki wyszło mniej, niż minimalna krajowa!

Usher na Super Bowl zrobił wielką furorę

Finał Super Bowl przyciąga przed ekrany miliony widzów z całego świata. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych i pomimo tego, że futbol amerykański jest najpopularniejszy w Stanach Zjednoczonych, to jednak cieszy się sporą popularnością. Głównym i dla wielu kluczowym elementem tego wydarzenia jest half-time show, czyli koncert odbywający się w przerwie pomiędzy dwoma połowami.

Ile zarobił Usher na Super Bowl? Mniej niż minimalna krajowa. Fot. NFL @YouTube
Ile zarobił Usher na Super Bowl? Mniej niż minimalna krajowa. Fot. NFL @YouTube

Przeczytaj także inne artykuły z kategorii rozrywka.

W przerwie finału NFL swoje koncerty dają największe gwiazdy muzyki. W tym roku to Usher na Super Bowl dał pokaz swoich umiejętności i zagrał swoje największe hity, a obok niego wystąpiły takie gwiazdy jak Alicia Keys, Ludacris, Jermaine Dupri, Lil Jon, Will.I.Am, czy H.E.R. Jeśli zastanawiacie się, ile zarobił Usher na Super Bowl, to ta kwota może wydać się wam śmieszna.

Kwota, która wydaje się wręcz nierealna

Jeśli myśleliście, że artysta urodzony w Dallas, w stanie Teksas, na swoim występie zarobił grube miliony dolarów, to jesteście w wielki błędzie. Według raportów, które pojawiły się w sieci, Usher na Super Bowl zarobił… 671 dolarów. To w przeliczeniu na złotówki wynosi nieco ponad 2700 złotych, czyli mniej niż minimalne krajowe zarobki w Polsce!

NFL nie płaci za występy artystom, jednak pokrywa wszystkie koszta związane z produkcją wydarzenia. Wychodzi więc na to, że za 15-minut występu na największej scenie świata, którą w rozrachunku globalnym oglądało ponad 200 milionów widzów, Usher zarobił mniej niż 3000 złotych. Szacuje się jednak, że dzięki temu występowi, artysta zarobi ponad 100 milionów dolarów na sprzedaży transmisji strumieniowych, biletach na koncerty i reklamach.

Źródło: Daily Loud, zdjęcia NFL @YouTube

Kategoria artykułu
Rozrywka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.