151
Views

Intel postanawia zakończyć wsparcie dla procesorów do 10 generacji. Jedyne łatki, które mają się pojawiać, będą dotyczyć krytycznych luk bezpieczeństwa.

Intel kończy wsparcie dla procesorów 10 gen i starszych
Intel kończy wsparcie dla procesorów 10 gen i starszych

Zgodnie z oświadczeniem firmy Intel, nie będzie dalej wsparcia dla układów do 10 gen. Nie chodzi tutaj o wybrane modele, a o całe serie, bo mówimy tutaj o procesorach Intel Core: i3, i5, i7, i9, a także Intel Atom, Intel Celeron oraz Intel Pentium.

Brak wsparcia dla procesorów do 10 gen. Co to oznacza?

Oznacza to, że nie będą się pojawiać aktualizacje z nowymi funkcjami czy optymalizacją, a jedynie co otrzymamy to poprawki związane z bezpieczeństwem i krytyczne łatki. Takie mają się pojawiać raz na kwartał lub w razie wyraźnej potrzeby.

Skąd taka decyzja?

Intel postanowił na wprowadzenie WDDM 3.1 wraz z aktualizacja dla systemu Windows 11 22H2. Ze względu na to, że Intel umieszczał w swoich układów ciągle te same wbudowane układy graficzne, bo od 6 do 10 generacji nie wiele się zmieniało to zmiany te negatywnie odbędą się na posiadaczach tego sprzętu i dopiero posiadacze 11 oraz 12 generacji procesorów są “uratowani”. Od teraz sterowniki Intela będą miały dwie podwersje sterowników GPU. Jedne będą dla procesorów 11 generacji i nowszych z serii UHD 700 oraz drugą dla już nie rozwijanych układów Intel Core wcześniej wspomnianych.

Źródło: Intel

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Hardware
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.