116
Views

Na rynku znajdziemy masę gamingowych marek, a teraz do tego grona dołączył gracz, który wyszedł spod skrzydeł technologicznego giganta. INZONE to marka stworzona przez Sony, które pracowało nad nią przez ostatnie kilka lat. Czy zawojuje rynek tak samo, jak marka-matka?

Sony prezentuje gamingową markę INZONE

Sony słynie z wielu urządzeń, a najpopularniejszym z nich zdaje się konsola PlayStation. Gracze konsol japońskiego giganta mogą korzystać z gamingowych akcesoriów, jednak zarezerwowane są one głównie dla tego typu urządzeń. Japończycy stwierdzili jednak, że pora podbić rynek gamingowy, dlatego też na rynku pojawiła się nowa marka – INZONE.

Przeczytaj także: Nowe procesory Intela dostępne do kupienia na czarnym rynku

INZONE to jednak nie tylko urządzenia, które oznaczane są poszczególną nazwą, a cały ekosystem, z którego będą mogli korzystać gracze PC. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji dedykowane oprogramowanie i z początku będzie obsługiwał linie słuchawek gamignowych nowej marki – H3, H7 i H9.

Jakie urządzenia znajdziemy w ofercie marki?

W ofercie marki INZONE znajdziemy dwa monitory, które mają oferować najlepsze właściwości gamignowe. Pierwszym modelem jest M3, którego przekątna ekranu wynosi 27-cali. Zastosowano tutaj matrycę IPS FULL HD o odświeżaniu 240 Hz i z obsługą G-SYNC Comaptilbe oraz VRR w standardzie HDMI 2.1. Producent informuje, że monitor pokryje 99% barw sRGB. Urządzenie ma certyfikat DisplayHDR 400, a czas reakcji matrycy w tym przypadku wynosi 1 ms (GtG).

Bardziej zaawansowanym modelem jest M9, który wyświetla obraz w rozdzielczości 4K na matrycy o przekątnej 27-cali. Czas reakcji w tym monitorze to 1 ms (GtG), odświeżanie wynosi 144 Hz. Urządzenie wykorzystuje technologię podświetlania FALD (Full Array Local Dimming). Jak zapewnia producent, pokrycie palety barw DCI-P3 wynosi 95 proc., a monitor posiada certyfikat DisplayHDR 600, G-SYNC Compatible, VRR ze standardem HDMI 2.1.

Warto dodać, że oba modele posiadają podświetlenie tylne, przełącznik KVM oraz specjalnie zaprojektowaną podstawkę, która ma oszczędzić miejsce na biurku. Monitor M3 trafi do sprzedaży jeszcze w 2022 roku, jednak dokładna data premiery nie jest znana. Z kolei M9 ma zadebiutować już tego lata. Dokładnych dat oraz cen urządzeń nie znamy.

W ofercie INZONE znajdziemy także słuchawki

Podstawowym modelem słuchawek jest H3. Na wyposażeniu tych słuchawek znajdziemy elastyczny mikrofon umieszczony na wysięgniku i funkcję balansowania głośności pomiędzy dźwiękiem pochodzącym z gry a tym z czatu. Producent zastosował tutaj także kanał optymalizujący odtwarzanie niskich częstotliwości, co sprawi, że bas będzie głęboki i mocny. Model H3 to urządzenie przewodowe.

Zarówno model H7, jak i H9 to słuchawki bezprzewodowe, które są w stanie wytrzymać do 32 godzin pracy (z wyłączonym ANC). Sugeruje się, że H9 zostały wyposażone w ten sam system redukcji szumów, który znajdziemy we flagowych słuchawkach japońskiego producenta – WH-1000XM4. W obu przypadkach znajdziemy taki sam mikrofon jak w modelu H3. Warto również wspomnieć o specjalnych membranach, których zadaniem jest wierne odwzorowanie wysokich częstotliwości i uzyskiwanie naturalnych tonów niskich. Model H9 posiada podświetlenie.

Aplikacja INZONE HUB pozwala na stworzenie programowego dźwięku przestrzennego 7.1, modele H7 i H9 obsługują technologię Tempest 3D AudioTech, a wszelkie zmiany, które wprowadzimy do słuchawek podczas korzystania z nich w połączeniu z PlayStation 5, będą wyświetlane w centrum sterowania tego urządzenia.

Wszystkie słuchawki SONY INZONE wkrótce trafią do oficjalnej sprzedaży.

Źródło: Sony

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.