iPhone zadba o Twój wzrok i powie, kiedy jesteś za blisko ekranu

Ile będzie kosztował iPhone 15 Pro? Nie klikaj. Nie stać Cię; iPhone zadba o Twój wzrok i powie, kiedy jesteś za blisko ekranu; Apple pozwało 111-letnią firmę. Zobaczcie, czy słusznie; Sprzedaż serii iPhone 15 będzie opóźniona? Nowe informacje! Ile będzie kosztował iPhone 15 Pro? Nie klikaj. Nie stać Cię; iPhone zadba o Twój wzrok i powie, kiedy jesteś za blisko ekranu; Apple pozwało 111-letnią firmę. Zobaczcie, czy słusznie; Sprzedaż serii iPhone 15 będzie opóźniona? Nowe informacje!
Na to czekaliśmy! Seria iPhone 15 w końcu to dostanie!

Apple wprowadza kilka nowości do swojej najnowszej wersji systemu operacyjnego iOS. W 17 odsłonie systemu użytkownik będzie mógł włączyć funkcje, dzięki której iPhone zadba o nasz wzrok i powie, kiedy znajdujemy się zbyt blisko ekranu.

iPhone zadba o nasze zdrowie

Ekrany i światło niebieskie jest praktycznie dookoła nas – korzystamy z telewizorów, tabletów, smartfonów czy smartwatchy. Emisja tego światła ma negatywny wpływ na nasz wzrok i powoduje szybkie zmęczenie oczu. Dlatego też Apple postanowiło coś z tym zrobić i w najnowszym iOS 17 implementuje funkcję sprawdzającą odległość naszej twarzy od ekranu urządzenia.

Ile będzie kosztował iPhone 15 Pro? Nie klikaj. Nie stać Cię; iPhone zadba o Twój wzrok i powie, kiedy jesteś za blisko ekranu
iPhone zadba o Twój wzrok i powie, kiedy jesteś za blisko ekranu! Fot. MenWorld

Przeczytaj także: Nosisz okulary i chcesz gogle Apple? Dopłacisz 600 USD!

Reklama

Dzięki temu iPad i iPhone zadba o nasz wzrok! Zmęczenie oczu wywołane przez emisję światła niebieskiego jest obecnie częstym zjawiskiem, więc Apple chce pomóc je wyeliminować. Nowa funkcja, według producenta, ma pomóc zmniejszyć ryzyko krótkowzroczności u dzieci i ma wytworzyć u nich zdrowe nawyki.

Trzymasz urządzenie za blisko? Samo Cię o tym poinformuje

Nowa funkcja będzie dostępna zarówno w smartfonach, jak i tabletach firmy Apple. Dostęp do niej będą miały wszystkie urządzenia wyposażone w Face ID. Rozwiązanie wykorzystuje kamerę TrueDepth, której zadaniem jest mierzenie dystansu między ekranem a naszymi oczami.

iPhone zadba o Twój wzrok i powie, kiedy jesteś za blisko ekranu
„iPhone jest za blisko” – taki komunikat pojawi się na ekranie, kiedy urządzenie znajdzie się zbyt blisko naszych oczu.

Jeśli urządzenie będzie zbyt blisko naszej twarzy na jego ekranie, pojawi się komunikat, który poinformuje, że powinniśmy je od siebie oddalić. W momencie kiedy odsuniemy urządzenie na bezpieczną odległość, będziemy mogli wyłączyć powiadomienie. Funkcję będzie można w dowolnym momencie włączyć i wyłączyć.

iOS 17 trafi do użytkowników na przełomie trzeciego i czwartego kwartału 2023 roku. Obecnie trwają beta testy oprogramowania.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama