260
Views

Wielu mężczyzn przeżywa tak zwany kryzys wieku średniego. Czy taki dopadł również jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najbogatszych biznesmenów, który zmarł prawie siedem lat temu? Tego nie wiadomo. Jedno jest pewne, Jan Kulczyk kupił sobie na 60-te urodziny jacht Phoenix 2. Przepiękna i potężna jednostka pływająca jest obecnie dostępna do wynajęcia.

Ogromny, 90-metrowy Phoenix 2 jest obecnie najdroższym jachtem, który można wyczarterować. O ile macie wolny milion dolarów, bowiem tyle kosztuje tydzień wynajmu. Informacja o możliwości czarteru jachtu pojawiła się na Facebook’owym profilu jednej z firm, która zajmuje się prezentacją tych wspaniałych łodzi.

Jacht Phoenix 2 do wynajęcia. Cena zwala z nóg

Jan Kulczyk w 2010 roku zdecydował się na zakup tej luksusowej łodzi. Wydał na to 120 milionów dolarów co jest kwotą niewyobrażalną dla większości ludzi. Jeśli zdecydujecie się na tygodniowy wynajem prezentowanej łodzi, będziecie mogli skorzystać z trzech basenów, spa, a nawet ogrodu zimowego. Realizacją zlecenia zajęła się stocznia Lurssen, natomiast wnętrza projektował Andre Winch. Aby ominąć uliczne korki możecie wykorzystać helikopter. Jacht Phoenix 2 wyposażono w lądowisko. Warto również wspomnieć, że jakiś czas temu jacht był jednym z najbardziej ekskluzywnych tego typu statków na świecie.

Dziś Phoenix 2 należy do syna Jana Kulczyka – Sebastiana. Jak widać, potomek miliardera zdecydował się zarobić na wynajmie. W sumie, czemu nie.

Przeglądając stronę, na której znajdziemy aktualną lokalizację statków, możemy dostrzec, że jacht Phoenix 2 jest zacumowany w porcie w Saint Kitts i Nevis czyli najmniejszym państwie Ameryki Środkowej. Dla ułatwienia sprawy – chodzi mniej więcej o Karaiby.

Zdjęcia pochodzą ze strony YachtCharterFleet. Warto kliknąć w link, aby zobaczyć więcej fotek – szczególnie tych z wnętrza jachtu.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Podróże
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.