87
Views

Nowe technologie mają nam ułatwić pracę, niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy. Tyczy się to także stróżów prawa. Polska Policja, a konkretnie grupa SPEED WRD KWP w Olsztynie korzysta z drona, który wykorzystywany jest do łapania piratów drogowych. Zobaczcie, jak wygląda pościg!

Polska Policja ma nową broń do walki z piratami drogowymi

W ostatnim czasie słyszymy o sytuacjach na polskich drogach, gdzie przez brawurę i, nie bójmy się tego napisać, głupotę kierowców giną niewinne osoby. Nic więc dziwnego, że Polska Policja korzysta z nowych technologii, które mają na celu wyłapać niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z ostatnich urządzeń, które trafiło do rąk policjantów, jest Bezzałogowy Statek Powietrzny, czyli po prostu dron.

Przeczytaj także: W Dubaju wykorzystują drony do tworzenia chmur burzowych

Z drona korzysta specjalna grupa SPEED WRD KWP w Olszynie. Patrol monitorował odcinek drogi w Olszynie, na którym bardzo często dochodzi do przekroczeń przepisów drogowych. Efekty pracy drona były piorunujące, ponieważ policjanci w ciągu czterech godzin złapali aż 31 kierowców, którzy nagięli prawo drogowe. Nagranie z pracy drona Polskiej Policji możecie zobaczyć poniżej.

Dron w rękach policji okazał się bardzo skuteczny

Jak widać dron, który został wykorzystany przez olsztyński oddział Polskiej Policji, świetnie wywiązał się ze swoich obowiązków. Jak możemy przeczytać na stronie warmińsko-mazurskiej policji, dron zarejestrował takie zdarzenia jak niestosowanie się do znaków drogowych, korzystanie ze smartfona podczas prowadzenia jazdy, auto z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem czy wiele manewrów wyprzedania aut w niedozwolonym obszarze.

Okazuje się, że podczas działań olsztyńskiej grupy SPEED WRD KWP przeprowadzonych 9 lipca, dron pomógł w schwytaniu m.in. osoby poszukiwanej listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie czy kierowcę, który otrzymał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów. Trzem kierowcom z kolei zabrano prawo jazdy, ponieważ przekroczyli oni prędkość o ponad 50 km/h.

Jak widać, dron jest niezwykle skutecznym narzędziem w arsenale Polskiej Policji. Służby porządkowe mogą wychwytywać niebezpieczne zachowania na niewidocznych dla gołego oka odcinkach. Patrząc na ostatnie wydarzenia, miejmy nadzieję, że z takich rozwiązań wkrótce będą korzystać policjanci w całej Polsce.

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.