Jak łapać piratów drogowych dronem? Tak robi to Polska Policja

Nowe technologie mają nam ułatwić pracę, niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy. Tyczy się to także stróżów prawa. Polska Policja, a konkretnie grupa SPEED WRD KWP w Olsztynie korzysta z drona, który wykorzystywany jest do łapania piratów drogowych. Zobaczcie, jak wygląda pościg!

Polska Policja ma nową broń do walki z piratami drogowymi

W ostatnim czasie słyszymy o sytuacjach na polskich drogach, gdzie przez brawurę i, nie bójmy się tego napisać, głupotę kierowców giną niewinne osoby. Nic więc dziwnego, że Polska Policja korzysta z nowych technologii, które mają na celu wyłapać niebezpieczne zachowania na drogach. Jednym z ostatnich urządzeń, które trafiło do rąk policjantów, jest Bezzałogowy Statek Powietrzny, czyli po prostu dron.

Przeczytaj także: W Dubaju wykorzystują drony do tworzenia chmur burzowych

Z drona korzysta specjalna grupa SPEED WRD KWP w Olszynie. Patrol monitorował odcinek drogi w Olszynie, na którym bardzo często dochodzi do przekroczeń przepisów drogowych. Efekty pracy drona były piorunujące, ponieważ policjanci w ciągu czterech godzin złapali aż 31 kierowców, którzy nagięli prawo drogowe. Nagranie z pracy drona Polskiej Policji możecie zobaczyć poniżej.

Dron w rękach policji okazał się bardzo skuteczny

Jak widać dron, który został wykorzystany przez olsztyński oddział Polskiej Policji, świetnie wywiązał się ze swoich obowiązków. Jak możemy przeczytać na stronie warmińsko-mazurskiej policji, dron zarejestrował takie zdarzenia jak niestosowanie się do znaków drogowych, korzystanie ze smartfona podczas prowadzenia jazdy, auto z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem czy wiele manewrów wyprzedania aut w niedozwolonym obszarze.

Okazuje się, że podczas działań olsztyńskiej grupy SPEED WRD KWP przeprowadzonych 9 lipca, dron pomógł w schwytaniu m.in. osoby poszukiwanej listem gończym przez Prokuraturę Rejonową w Olsztynie czy kierowcę, który otrzymał podwójny zakaz prowadzenia pojazdów. Trzem kierowcom z kolei zabrano prawo jazdy, ponieważ przekroczyli oni prędkość o ponad 50 km/h.

Jak widać, dron jest niezwykle skutecznym narzędziem w arsenale Polskiej Policji. Służby porządkowe mogą wychwytywać niebezpieczne zachowania na niewidocznych dla gołego oka odcinkach. Patrząc na ostatnie wydarzenia, miejmy nadzieję, że z takich rozwiązań wkrótce będą korzystać policjanci w całej Polsce.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Oto rzeczy, które najlepiej sprzedają się w Dark Webie

Dark Web będący ciemną stroną Internetu skrywa naprawdę wiele...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Test SSD Patriot Viper VPR400 RGB 512 GB. Godny uwagi?

Aby przyspieszyć PC warto zacząć od zmiany nośnika danych....

Jakie gry warto kupić podczas Steam Autumn Sale 2022?

Kolejna duża wyprzedaż steam, a tym razem Steam Autumn...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!