128
Views

To już jutro, 12 września, wielu użytkowników smartfonów Apple będzie mogło pobrać najnowszą wersję oprogramowania na swoje iPhone’y. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie modele dostaną aktualizację. Jak pobrać iOS 16? Jakie zmiany zaoferuje użytkownikom? Sprawdźmy to!

Patrząc na wersję beta można delikatnie stwierdzić, że najnowsza wersja oprogramowania zaczyna trochę przypominać… Android. Duża zamiana czeka nas w przypadku ekranu blokady, który możemy wręcz dowolnie modyfikować. Pojawią się nam widżety, nowe czcionki, a nawet fotki. To jednak nie koniec zmian. Apple wprowadza funkcję “SharePlay”, która pozwala nam na dzielenie się filmikami lub muzyką z inną osobą. Osoby korzystające z iMessage będą mogły edytować i cofać wysłane wiadomości.

Jeśli korzystacie z Map Apple będziecie mogli dodać przystanki podczas wybranej trasy. Ciekawe, chociaż wydaje mi się, że i tak niewiele osób porzuci Mapy Google by korzystać z wbudowanej aplikacji. Chcecie kupić iPhone dla swojego dziecka? Apple iOS 16 umożliwi Wam specjalną konfigurację systemu, która zapewni tak zwaną kontrolę rodzicielską do niektórych aplikacji. To akurat fajna zmiana. Oczywiście, zmian jest o wiele, wiele więcej.

Jeśli chcecie wiedzieć co zaoferuje iOS 16, przeczytajcie tekst Karola. Możecie również odwiedzić specjalną podstronę Apple dedykowaną najnowszemu systemowi.

Apple iOS 16
Jak pobrać iOS 16? Które smartfony dostaną aktualizację?

Które smartfony iPhone dostaną aktualizację iOS 16?

Jeśli posiadacie starsze modele iPhone, niestety, nie zainstalujecie najnowszej wersji oprogramowania. Tak czy inaczej, musielibyście faktycznie być posiadaczem starego modelu, bowiem lista smartfonów, które dostaną wsparcie do nowego iOS jest bardzo bogata. To duży atut smartfonów Apple. Przykład? Na aktualizację mogą liczyć między innymi posiadacze iPhone 8, a przecież ten model ma już pięć lat!

Oto lista iPhone, które dostaną aktualizację iOS 16

  • iPhone SE
  • iPhone 8 oraz 8 Plus
  • iPhone XS, XS Max, XR oraz X
  • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max
  • iPhone 12, 12 Mini, 12 Pro, 12 Pro Max
  • iPhone 13, 13 Mini, 13 Pro, 13 Pro Max
  • iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro, 14 Pro Max
Jak pobrać iOS 16 na mój smartfon?
Jak pobrać iOS 16 na mój smartfon?

Jak pobrać iOS 16 na mój smartfon?

Zacznijmy od tego, że iOS 16 będzie dostępny oficjalnie od poniedziałku, 12 września bieżącego roku. Możliwość pobrania aktualizacji powinna pojawić się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Jak pobrać iOS 16 na mój smartfon? To proste. Musimy wejść w Ustawienia, następnie wybrać zakładkę Ogólne i kliknąć w przycisk Uaktualnienia. Obecnie posiadacze iPhone widzą komunikat, ze system iOS jest aktualny (zapewne jest to wersja 15.6.1). Jutro po 19:00 pojawi się możliwość pobrania nowej wersji systemu. Pamiętajcie, że podczas instalacji systemu powinniście mieć dobrze naładowaną baterię, a najlepiej podłączyć iPhone do stałego źródła zasilana.

Masz sprzęt Apple? Koniecznie pobierz aktualizację 15.6.1
Jak pobrać iOS 16? Które smartfony dostaną aktualizację?
Tagi:
· · ·
Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.