Ginekomastia. Jak pokonać? Znamy sposób
Ginekomastia. Jak pokonać? Znamy sposób

Jak pokonać ginekomastię? Znamy sposób

Wstydliwy problem u mężczyzny

Ciężko przed samym sobą nieustannie ukrywać schorzenie, które wywołuje zmiany w wyglądzie zewnętrznym. Co gorsza, pojawia się w wielu przypadkach już u chłopców w nastoletnim wieku, nierzadko wprawiając tych młodzieńców w zakłopotanie. Zapewne żaden z nich nie przypuszczał, że już teraz dopadnie go ginekomastia.

Co to jest w praktyce i jakie są jej przyczyny? Z medycznego punktu widzenia ginekomastią określamy powiększenie sutków u mężczyzn spowodowane rozrostem tkanki włóknistej, tłuszczowej i gruczołowej. W wyniku dalszego rozrostu gruczołu piersiowego może towarzyszyć temu ból.

Przypadki pojawiające się u chłopców w nastoletnim wieku to ginekomastia fizjologiczna. Powoduje ją zwiększone stężenie estradiolu w organizmie względem testosteronu. Najczęściej zanika samoistnie po kilku miesiącach, choć nie jest to regułą. Natomiast ginekomastia niefizjologiczna, zwana też patologiczną może mieć szereg różnych przyczyn.
Nadmierna otyłość, marskość wątroby, nadczynność tarczycy, przewlekła niewydolność nerek, przyjmowanie określonych leków, czy nowotwór jądra to jedne z możliwych powodów występowania u mężczyzn wspomnianej ginekomastii patologicznej. Czasem ma ona podłoże dziedziczne.

Sprawdź: Ginekomastia – przyczyny oraz leczenie

Ginekomastia. Jak pokonać? Znamy sposób
Ginekomastia. Jak pokonać? Znamy sposób

 

Ginekomastia — to da się pokonać

Choć tego typu deformacja klatki piersiowej wygląda niezbyt estetycznie, nie znaczy to, że osoba borykająca się ze schorzeniem musi być skazana na taki stan rzeczy do końca swoich dni. Zamiast pozostać biernym, lepiej udać się do lekarza, który wie, jak rozpoznać ginekomastię.

Kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy takie jak świąd, czy pieczenie sutków, czy widoczne gołym okiem powiększenie piersi, konieczne jest podjęcie określonych działań. Bierność w takim przypadku jest czymś zupełnie niewskazanym, zwłaszcza w przypadku postępującej ginekomastii patologicznej.

Nie ma co rozpoczynać leczenia na własną rękę. Należy pamiętać również o tym, że wszelkie ćwiczenia na ginekomastię finalnie mogą na nic się zdać, ponieważ nawet mimo spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej pozostaje jeszcze problem z obwisłą skórą, której nie pozbędziemy się sami w żaden sposób.

Kiedy okaże się to konieczne, nie bójmy się zabiegu zaaprobowanego przez lekarza. To w gruncie rzeczy jedyna, a zarazem tak skuteczna metoda radzenia sobie z ginekomastią. W jej przypadku nie ma czego się obawiać, ponieważ wszystko przebiegnie bez obaw dla zdrowia i życia pacjenta.

Ginekomastia — to da się pokonać
Ginekomastia — to da się pokonać

 

Najlepsza metoda walki z ginekomastią

Niezwykle wysoce skuteczne leczenie chirurgiczne daje szansę na powrót do normalności. Takie zabiegi są wykonywane dość często, bo pozwalają uwolnić się na dobre od wstydliwego dla wielu mężczyzn problemu w postaci ginekomastii.

Na wspomniane zabiegi wykonywane w prywatnych klinikach trzeba wyłożyć średnio od 3 do 7 tysięcy złotych. Czy warto? Z pewnością tak, jeżeli zwrócimy uwagę na fakt, że nie czeka się długo. A co mamy zrobić w przypadku, gdy nasz budżet w danym momencie jest mocno nadszarpnięty, a my mimo wszystko chcielibyśmy poddać się temu zabiegowi?

Nawet kiedy mamy dość ograniczone możliwości ze względu na szereg innych wydatków, zawsze możemy się pokusić o finansowanie usług medycznych Mediraty. Podmiot ten udziela kredytów na podobne zabiegi i nie tylko. Na decyzję nie czeka się długo, co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. Spłata natomiast może być rozbita na odpowiednio niskie raty.

Mężczyzna borykający się ginekomastią, a zarazem nieposiadający w danym momencie odpowiednich środków powinien rozważyć kredyt na leczenie. Wybrane podmioty takie jak Mediraty specjalizują się w ich udzielaniu na dogodnych warunkach. To szansa dla wielu pacjentów na powrót do normalnego, a zarazem godziwego życia, na które przecież wszyscy zasługujemy.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.mediraty.pl/

Materiał zewnętrzny.