Smartfony stały się częścią naszej codzienności i większość wolnego czasu spędzamy przed nimi, a konkretnie przed mediami społecznościowymi. Firma badawcza Mediapanel postanowiła sprawdzić, jakie aplikacje zabierają Polakom najwięcej czasu.

Jakie aplikacje pożerają Polakom najwięcej czasu?

Aplikacje mediów społecznościowych są prawdziwymi pożeraczami czasu. Na każdej platformie znajdziemy coś, co przykuje naszą uwagę i czasami potrafi nas zatrzymać na kilka godzin. Nie jest to zdrowy nawyk, ale taka jest dzisiejsza rzeczywistość. Zwłaszcza że smartfon mamy praktycznie cały czas przy sobie.

Przeczytaj także: PS Plus Extra i PS Plus Premium będą dostępne za darmo przez określony czas

Firma badawcza Mediapanel postanowiła sprawdzić, przed jakimi aplikacjami platform społecznościowych Polacy spędzają najwięcej czasu. Badanie brało pod uwagę jedynie wyniki z czerwca tego roku. Okazuje się, że niekwestionowanym liderem w dalszym ciągu jest Facebook, pomimo tego, że to właśnie TikTok jest najpopularniejszą aplikacją na świecie.

Facebook królem, TikTok na podium

Facebook w dalszym ciągu jest królem mediów społecznościowych w naszym kraju. W samym czerwcu z appki serwisu Mety skorzystało ok. 26,3 mln użytkowników. To daje nam 88,5 proc. wszystkich internautów w Polsce. Średni czas spędzony na tym serwisie to ponad 16 godzin i 10 minut w ciągu czerwca. W maju wynik ten był o 4 minuty dłuższy. Jak wyglądają pozostałe aplikacje?

Na drugim miejscu podium znalazła się aplikacja Instagram. Z tego medium społecznościowego w czerwcu skorzystało 15,76 mln użytkowników. Średni czas spędzony na tej platformie to 4 godziny, 5 minut i 17 sekund. Co z TikTokiem? Ten wyprzedził inne aplikacje i znalazł się na trzecim miejscu. W czerwcu korzystało z niego 12,87 mln użytkowników i spędziło na nim średnio 18 godzin, 31 minut i 55 sekund.

aplikacje polacy czerwiec 2022
Jakie aplikacje zabierają Polakom najwięcej czasu? Lider nikogo nie zaskoczy!

Oto pozostałe aplikacje i czas, jaki przed nimi spędzają Polacy.

aplikacje polacy czerwiec 2022
Jakie aplikacje zabierają Polakom najwięcej czasu? Lider nikogo nie zaskoczy!

Źródło: WirtualneMedia