Jeff Bezos chce żyć wiecznie! Inwestuje w startup!

Ludzkość od wieków chce pozyskać wiedzę, która pozwoli im żyć wiecznie. Z postępem czasu i nowymi technologiami praktyka ta wydaje się nieco bardziej realna niż dekady temu. W to właśnie wierzy Jeff Bezos, który zainwestował w startup Altos Labs pracujący nad wydłużeniem życia.

Czy życie wieczne jest możliwe?

Nieśmiertelność jest marzeniem nie jednego człowieka. Nieskończona ilość czasu na doskonalenie swoich umiejętność, czy nauka przez wieki jest bardzo kuszącą perspektywą. Oczywiście na tę chwilę takie coś nie jest możliwe, a słyszymy o tym jedynie w filmach sci-fi i fantasy. Z biegiem lat może się jednak okazać, że naukowcy odkryją sposób na wydłużenie życia. Tym właśnie zajmują się naukowcy należący do projektu Altos Labs.

Altos Labs to startup założony na początku 2021 roku. Naukowcy, którzy pracują w projekcie, badają proces starzenia się komórek. Ich głównym zadaniem jest odkrycie sposobu na spowolnienie tego procesu. Założeniem pracy naukowców jest ciągłe przeprowadzanie istotnych badań, a nie wytworzenie specjalistycznego produktu. W tym celu do projektu Altos Labs dołączyły najlepsze zespoły naukowców z USA, Wielkiej Brytanii i Japonii z laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, Shinya Yamanaka.

Jeff Bezos pierwszym nieśmiertelnym człowiekiem?

Jak podaje portal The Times, jednym z głównych inwestorów w projekt Altos Labs okazuje się Jeff Bezos. Założyciel Amazona, co chwila angażuje się w różnego rodzaju projekty. W ostatnim czasie stał się jednym z pierwszych pasażerów, którzy odbyli komercyjny lot w kosmos. Teraz Bezos chce pójść o wielki krok dalej i stać się pierwszym człowiekiem, który pokona czas i przestanie się starzeć.

Przeczytaj także: Chiny rozpoczynają badania nad kilkukilometrową stacją kosmiczną

Nie jest to jednak jedyna inwestycja na jaką w ostatnim czasie Jeff Bezos zdecydował się, jeśli chodzi o dziedzinę medycyny. Najbogatszy człowiek świata w 2018 roku dofinansował firmę Unity Technologies, która zajmuje się opracowaniem terapii zapobiegającym starzeniu się. Wygląda na to, że Amerykanin mocno wierzy w naukowe sposoby na zatrzymanie procesu starzenia! 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

NFT upada? Wolumen transakcji spadł o aż 97% w tym roku

Początkowego szału na tokeny NFT odmówić nie można. Był...

Fallout 76 za darmo! Do kiedy i jak odebrać?

Każdy zainteresowany tematem gier wideo pamięta, jak wyglądała premiera...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj