Jeremy Sochan wypada z gry! Czarny scenariusz się potwierdził

Jeśli czekaliście z niecierpliwością na debiut Polaka w NBA, to będziecie musieli poczekać do spotkań przedsezonowych, ponieważ San Antonio Spurs oznajmili, że Jeremy Sochan został odsunięty od gry w Lidze Letniej w Las Vegas.

Jeremy Sochan nie zagra w Lidze Letniej

Jeremy Sochan to kolejny po Cezarym Trybańskim, Macieju Lampe oraz Marcinie Gortacie Polak, który zagra w najlepszej lidze świata. Jest to jednak pierwszy polski zawodnik, który został wybrany w pierwszej dziesiątce draftu NBA. Dlatego też nie tylko Polacy, ale także fani San Antonio Spurs mają wielkie nadzieje związane z jego osobą.

Przeczytaj także: MŚ 2022 w Katarze. Co z alkoholem na stadionach?

Reklama

Niestety, zarówno fani z Polski, jak i kibice San Antonio Spurs będą musieli obejść się smakiem, ponieważ klub ze stanu Teksas oficjalnie potwierdził, że Jeremy Sochan nie wystąpi podczas rozpoczętej dziś w nocy Ligi Letniej 2022 NBA2k23 w Las Vegas. Polak z początku skarżył się na uraz ścięgna udowego, a potem został objęty kwarantanną COVID-19.

Polak zaliczy debiut dopiero w spotkaniach przedsezonowych

Jeremy Sochan oficjalnie został wyeliminowany z gry w zaczynającej się Lidze Letniej w Las Vegas. Wszyscy fani, którzy czekali, aby zobaczyć Polaka w akcji, będą niestety musieli poczekać do rozgrywek przedsezonowych, które zaczynają się dopiero w październiku. San Antonio Spurs podjęli bardzo racjonalną decyzję. Polak podczas przygotowań do draftu skarżył się na lekki ból ścięgna udowego, a po wyborze do ligi NBA znalazł się w protokole covidowym.

jeremy sochan
Jeremy Sochan wypada z gry! Czarny scenariusz się potwierdził

Klub z Teksasu woli dmuchać na zimne i odsunął zawodnika od gry, pomimo tego, że Jeremy Sochan znalazł się w oficjalnym składzie San Antonio Spurs na turniej Ligi Letniej rozgrywanej w Las Vegas. Teraz Polak będzie mógł skupić się na rozwoju indywidualnym i przygotowaniu się do wyczerpującego sezonu NBA. Jesteśmy pewni, że oczekiwanie na grę Sochana zostanie nam w pełni wynagrodzone. Możemy się spodziewać, że zawodnik dostanie sporo szans na grę, ponieważ klub z Teksasu oficjalnie wszedł w fazę przebudowy.

Źródło: Spurs

Reklama