88
Views

Mundial to nie tylko piłka nożna na najwyższym, światowym poziomie, ale przede wszystkim rozrywka i emocje. Tym często na wydarzeniach sportowych towarzyszy alkohol. Jest on sprzedawany i serwowany na stadionach na całym świecie. Teraz zapadła decyzja, czy na MŚ 2022 w Katarze będzie podobnie.

Co z alkoholem na stadionach podczas mundialu?

Czy tego chcemy, czy nie, zazwyczaj podczas wydarzeń sportowych alkohol serwowany jest na wszystkich stadionach świata. Mogłoby się wydawać, że przypadku mundialu, który odbędzie się pod koniec tego roku w Katarze, będzie podobnie. Kraj ten słynie jednak z rygorystycznych zasad, które przyjezdni będą musieli przestrzegać.

Przeczytaj także: MŚ 2022 w Katarze. Więzienie za uprawianie miłości!

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że stosunek przedmałżeński podczas MŚ 2022 w Katarze może okazać się przepustką do więzienia. FIFA oficjalnie przestrzegła fanów i piłkarzy przed uprawianiem miłości. Teraz okazuje się, że kibice będą musieli zrezygnować z kolejnej przyjemności, jaką jest popijanie alkoholu podczas oglądania meczu na stadionie.

MŚ 2022 w Katarze będą wiązać się z utrudnieniami

Jak podaje agencja Reuters, decyzja w sprawie sprzedawania alkoholu na stadionach, na których zostaną rozegrane mecze MŚ 2022 w Katarze już zapadła i nie spodoba się ona kibicom. Według informacji przekazanych przez agencję alkohol nie będzie sprzedawany podczas tego sportowego wydarzenia. Taką decyzję podjęto już kilka miesięcy przed oficjalnym rozpoczęciem piłkarskiego turnieju.

alkohol piwo mś 2022 w katarze
Na stadionach na których będą rozgrywać się mecze piłkarskich Mistrzostw Świata 2022 w Katarze nie kupimy alkoholu.

Z początku mówiło się o tym, że na stadionach MŚ 2022 w Katarze uruchomione zostaną specjalne strefy, na których będzie można zakupić alkoholowy napój. Tak się jednak nie stanie, a tego typu miejsca będą ulokowane poza stadionami. Co więcej, piwo w wyznaczonych strefach kibica nie będzie serwowane przez cały dzień, a w konkretnych godzinach. Napoje alkoholowe będzie można kupić w kilku wybranych miejscach jak np. Qatar Distribution Company. Musimy jednak podkreślić, że w sklepie należącym do linii lotniczych alkohol mogą kupować osoby ze specjalnym zezwoleniem. Ubiegać mogą się go jedynie obcokrajowcy powyżej 21. roku życia, którzy na stałe mieszkają w Katarze.

MŚ 2022 w Katarze ruszają 21 listopada i jak już widzimy, będą wiązać się z wieloma utrudnieniami dla kibiców, którzy się tam wybierają.

Źródło: Reuters

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.