92
Views

Mistrzostwa Świata 2022, które odbędą się w Katarze, mają być świętem najpopularniejszego sportu na planecie. Niestety, organizacja tego wydarzenia w tym kraju spotkała się z wielkim sprzeciwem, jednak FIFA wybrała pieniądze ponad wartości człowieka. Drakońskie przepisy w Katarze sprawią, że MŚ 2022 dla wielu mogą skończyć się gorzej, niż przewidywali.

Podczas MŚ 2022 w Katarze trzeba będzie mieć się na baczności

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze odbędą się na przełomie listopada i grudnia. To właśnie wtedy temperatura pozwoli na komfortowe rozegranie spotkań. Oczywiście na tej dużej imprezie wystąpią też Polacy, którym udało się wygrać finał barażów przeciwko Szwecji. Kibice jednak podczas tego wydarzenia będą musili mieć się na baczności.

mś 2022
MŚ 2022 w Katarze. Więzienie za uprawianie miłości!

Przeczytaj także: Ekwador nie zagra na MŚ 2022? Odkryto dużą aferę!

Organizacją MŚ 2022 w Katarze od początku wzbudzała wielkie kontrowersje. Przede wszystkim przez fakt, że kraj ten ma wielki problem z respektowaniem praw człowieka. Podczas budowy stadionów wielu pracowników przypłaciło swoim życiem. Katar nie pozwala także na wyrażanie swoich poglądów, a tamtejsze prawo jest bardzo surowe. Zabrania m.in. seksu przedmałżeńskiego.

Srogie prawo w Katarze pozbawi szczęścia wielu kibiców

MŚ 2022 w Katarze będą wyzwaniem nie tylko dla piłkarzy, ale przede wszystkim dla kibiców, a to ze względu na tamtejsze prawa. Przedstawiciele FIFA już wcześniej ostrzegali, że stosunek seksualny podczas wydarzenia sportowego w tym kraju może się skończyć dla kibiców srogą karą. Jak podaje dziennik Daily Star, brytyjska policja poinformowała, że zakaz ten nie dotyczy tylko par, które związały się przysięgą małżeńską.

Według tamtejszego prawa, przygoda na jedną noc może skończyć się nawet pozbawieniem wolności na siedem lat! Brytyjskie organy ścigania są bardzo przejęte losem swoich kibiców, którzy udadzą się na MŚ 2022 w Katarze, ponieważ większość codziennych zachować, które dopuszczane są na Wyspach, są karalne w Katarze. Szok kulturowy może okazać się tutaj ogromny!

Źródło: Daily Star

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.