Ekwador jest jedną z 32 drużyn, które zagrają podczas finałów MŚ 2022 w Katarze. Może jednak stać się tak, że kraj ten nie będzie miał na tej imprezie swoich reprezentantów, a wszystko przez to, że jeden piłkarz jest Kolumbijczykiem.

Ekwador nie pojedzie na MŚ 2022 w Katarze?

Ekwador na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze zagra w grupie A z Katarem, Senegalem i Holandią. Może się jednak okazać, że te reprezentacje będą musiały przygotować się na innego przeciwnika, ponieważ reprezentacja kraju z Ameryki Południowej może zostać wykluczona z nadchodzącego turnieju.

Przeczytaj także: Paulo Sousa wylatuje z klubu! Koniec ery Portugalczyka w Flamengo

Na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze zagrają 32 drużyny z całego świata. Wkrótce może się okazać, że Ekwador nie będzie należał do grona tych reprezentacji, ponieważ może zostać zdyskwalifikowany. Jak podaje meksykański serwis tvazteca.com, reprezentacja tego kraju może zostać ukarana walkowerami za mecze eliminacyjne. Powód wydaje się absurdalny, a tyczy się Byrona Castillo i jego pochodzenia.

Castillo urodził się w Kolumbii, co miało zostać zatajone

Jak podaje serwis tvazteca.com, Ekwador wkrótce może zostać wyrzucony z Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Coraz więcej wskazuje na to, że ich miejsce zajmie reprezentacja Chile, a wszystko przez zawodnika, który miał być nieupoważniony do występów eliminacyjnych. Mowa tutaj o Byronie Castillo, który według informacji miał urodzić się i zostać ochrzczony w Kolumbii.

byron castillo ekwador mś2022
Ekwador nie zagra na MŚ 2022? Odkryto dużą aferę!

Chilijska federacja piłkarska zaczęła rozgrzebywać tę sprawę i miało się okazać, że zawodnik ten mógł grać dla reprezentacji dzięki sfałszowanym dokumentom. 23-letni obrońca do tej pory wystąpił w reprezentacji kraju 9 razy, z czego osiem spotkań to mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. W papierach miało widnieć, że piłkarz urodził się 10 listopada 1998 roku w Playas. Prawda miała być jednak inna.

Prawnik, który wystąpił na konferencji prasowej, powiedział, że rodzice Castillo pobrali się w Tumaco i tam właśnie został ochrzczony piłkarz. Serwis podaje, że kara dla reprezentacji z Ameryki Południowej jest nieunikniona.

Źródło: SportingNews