106
Views

Jeszcze pół roku temu cała Polska żyła sprawą portugalskiego szkoleniowca, który nagle zrezygnował z posady selekcjonera reprezentacji Polski. Paulo Sousa zdecydował się na przyjęcie oferty brazylijskiego klubu Flamengo. Era Portugalczyka w Brazylii nie trwała długo, ponieważ według tamtejszych mediów, przestanie on być trenerem utytułowanego klubu!

Paulo Sousa kończy przygodę z Flamengo

Pół roku temu, w czasie Świąt Bożego Narodzenia, Paulo Sousa nagle i niespodziewanie zmienił zdanie co do prowadzenia reprezentacji Polski w piłce nożnej. Przy wigilijnych stołach był tylko jeden temat i tyczył się on przyszłości naszej kadry. Po kilku tygodniach batalii portugalski szkoleniowiec dopiął swego i PZPN rozwiązał z nim kontrakt.

Przeczytaj także: Lewis Hamilton zakończy karierę po sezonie 2022? Możliwy niespodziewany zastępca

Nie obyło się jednak bez strat, ponieważ Paulo Sousa miał wypłacić PZPNowi wysokie odszkodowanie za przedwczesne zerwanie umowy. Portugalczyk nie otrzymał również premii za awans na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze, która była w jego kontrakcie. Ostatecznie selekcjonerem reprezentacji Polski został Czesław Michniewicz, a Sousa trenował Flamengo Rio de Janeiro.

Portugalczyk wylatuje z klubu. Potwierdzają to kolejne źródła

Trenował jest tutaj słowem klucz, ponieważ według brazylijskich mediów Paulo Sousa jest na wylocie z Flamengo. Wyniki klubu pod przewodnictwem portugalskiego szkoleniowca są dalekie od idealnych, a ostatnia ligowa porażka 1:0 z Bragantino miała zdecydować o losie trenera. Zarząd zdecydował, że to najwyższa pora, żeby każda ze stron poszła w przeciwnym kierunku. Tak podaje portal extra.globo.com.

Wydaje się, że decyzja już zapadła, a brazylijski klub zastanawia się tylko nad tym, będzie wyglądać wypowiedzenie. Flamengo będzie musiało zapłacić karę w wysokości 7 milionów reali, czyli ok. 1,3 mln euro z powodu przedwczesnego zerwania umowy. O tym, że Paulo Sousa przestanie być trenerem klubu, mówi również dziennikarz stacji telewizyjnej SBT Rio, Vene Casagrande.

Źródło: Extra.globo.com

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.