103
Views

Ta wiadomość gruchnęła jak grom z jasnego nieba! Jerzy Brzęczek, z dzisiejszym dniem przestał pełnić rolę selekcjonera pierwszej Reprezentacji Polski. Informację o zakończeniu współpracy z trenerem podano na oficjalnym koncie PZPN w serwisie Twitter. 

Wybór od początku wzbudzał skrajne odczucia

Jerzy Brzęczek rolę głównego trenera Reprezentacji Polski w piłce nożnej pełnił od 12 lipca 2018 roku. Drużynę przejął z rąk Adama Nawałki po katastrofalnym Mundialu 2018 w Rosji. Debiut selekcjonera Brzęczka odbył się 7 września 2018 roku, a mecz z Włochami zakończył się wynikiem 1:1. Było to pierwsze spotkanie Polaków w nowo powstałej Lidze Narodów. Początki wydawały się obiecujące, jednak fani polskiej piłki nożnej nie byli przekonani do kwalifikacji trenera, którego największym sukcesem jako głównego menadżera było zajęcie 5. miejsca w Ekstraklasie uzyskane wraz z Wisłą Płock.

Jerzy Brzęczek przestał pełnić rolę selekcjonera Reprezentacji Polski!
Jerzy Brzęczek przestał pełnić rolę selekcjonera Reprezentacji Polski!

PZPN poinformował, że Jerzy Brzęczek nie będzie już trenerem kadry

Dzisiejszego popołudnia na oficjalnym koncie PZPN na Twitterze pojawił się wpis, który oznajmił, że Jerzy Brzęczek przestał pełnić funkcję głównego trenera seniorskiej Reprezentacji Polski. Polska kadra pod wodzą Brzęczka rozegrała 24 spotkania. Wygrała 12 z nich, przegrała 5 spotkań, a 7 z meczów zakończyło się remisem. 

“Chciałbym podziękować trenerowi Brzęczkowi za dotychczasową pracę z naszą kadrą narodową.” – powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. Konferencja prasowa on-line z udziałem prezesa Bońka odbędzie się w czwartek, 21 stycznia 2021 roku o godzinie 15:00. 

Jak myślicie, na kogo postawi PZPN? Czy będzie to zagraniczny trener z najwyższej półki czy związek wybierze kolejnego selekcjonera z Polski?

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.