Site icon MenWorld.pl

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi piłkarskiej. Drużynę z Krakowa 8 miesięcy temu przejął były selekcjoner reprezentacji Polski. Ostatnie niekorzystne wyniki sprawiły, że Jerzy Brzęczek został zwolniony z tego stanowiska.

Biała Gwiazda niespodziewanie spadła do I Ligi

Degradacja Wisły Kraków do niższej ligi była jedną z największych sensacji ostatnich lat w polskiej piłce nożnej. Biała Gwiazda przez lata była czołowym klubem, który regularnie grywał w europejskich pucharach, potem jednak nastąpił czas posuchy i wielkich przekrętów na szczycie klubu.

Przeczytaj także: Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Reklama

Wszyscy przecież pamiętamy fiasko z przejęciem drużyny z Krakowa przez księcia, a potem biznesmena, którzy tak naprawdę nie istnieli. Drużyna była zniszczona od środka, skorumpowana, co przenosiło się na grę na boisku. Jakub Błaszczykowski w końcu został właścicielem klubu i kibice wierzyli, że coś się w końcu zmieni.

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!
Przez złe zarządzanie klub z Krakowa popadł w ogromne długi.

Jerzy Brzęczek został zwolniony. Niepowodzenie za niepowodzeniem

Na stanowisko trenera przed ośmioma miesiącami został powołany Jerzy Brzęczek. Trener poszukiwał pracy po tym, jak został zwolniony z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Wakat znalazł się właśnie w Krakowie. Władze klubu wierzyły, że jest on odpowiednią osobą na to stanowisko. Czas pokazał, że tak nie było, ponieważ Jerzy Brzęczek został zwolniony z tej funkcji właśnie dziś.

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!
Jerzy Brzęczek został zwolniony z posady trenera Wisły Kraków.

Jerzy Brzęczek został zwolniony, ponieważ ostatnie wyniki drużyny pokazywały, że gra pod jego wodzą nie ma przyszłości. Wisła Kraków zajmuje obecnie 10. miejsce w I lidze i jest daleka od powrotu do najwyższej ligi piłkarskiej w naszym kraju. Sugeruje się, że następcą Brzęczka będzie Dariusz Banasik.

Źródło i zdjęcia: Wisła Kraków

Exit mobile version