102
Views

Rimac to marka, która specjalizuje się w produkowaniu elektrycznych hipersamochodów. Po trzech latach od pokazania prototypu modelu Rimac C_Two, chorwacka marka w końcu przechodzi do produkcji samochodu!

Rimac C_Two trafia do produkcji. W końcu!

Model Rimac C_Two po raz pierwszy zobaczyliśmy na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2018 roku. Od tamtego czasu producent jedynie pokazywał nam najnowsze rozwiązania i kolejne etapy na materiałach prasowych. W materiałach można było zobaczyć szczegółowe informacje na temat testów zderzeniowych oraz stosowaniu kolejnych rozwiązań, które umożliwiłyby wypuszczenie modelu Rimac C_Two na drogi. I w końcu się to udało, ponieważ już jutro auto w wersji produkcyjnej zostanie zaprezentowane światu!

Wydarzenie to potwierdza filmik, który trafił do sieci. Według informacji podanych przez producenta, Rimac C_Two zaoferuje niesamowite osiągi. Zmianie ulegnie również oficjalna nazwa samochodu, a także rozwiązania, które sprawią, że inaczej spojrzymy na elektryczną motoryzację!

Elektryczne monstrum o nieznanym imieniu

Okazuje się, że Rimac C_Two nie był oficjalną nazwą, a ta pojawi się jutro, wraz z premierą auta. Samochód wyprodukowany zostanie w nakładzie 150 sztuk, a każdy z tych modeli został wyceniony na 2 miliony dolarów. Samochód stworzono z samonośnego nadwozia, będzie też cechował się charakterystycznym dla aut tego typu kształtem – dwudrzwiowego coupe. Na pokładzie znajdziemy także aktywny system aerodynamiczny, dzięki któremu auto osiągnęło współczynnik oporu powietrza na poziomie 0,28.

Osiągi? Niesamowite. Rimac C_Two wyposażono w cztery silniki elektryczne, które łącznie generują moc 1914 konie mechanicznych i 2300 Nm momentu obrotowego! Każdy z silników odpowiada za napędzanie jednego koła, przez co te elementy są ze sobą związane bezpośrednio. Przednie koła wykorzystują jednobiegową skrzynię, zaś te z tyłu współpracują z dwubiegową przekładnią.

Przeczytaj także: Drogi Fordzie, nie żartuj sobie z ludzi. Elektryczny pickup… F-150 Lightning

Zasięg akumulatorów o mocy 120 kWh chłodzonych cieczą wynosi do 550 kilometrów. Waga samochodu wynosi 1950 KM, a sprint od 0 do 100 km/h trwa 1,85 sekundy! Maksymalna prędkość C_Two wynosi 415 km/h!

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.