Co roku na targach elektroniki producenci prezentują coraz to oryginalniejsze pomysły na innowacje. Przezroczysty ekran lub oryginalne ramy (bądź ich brak) sprawiają, że telewizory są coraz bardziej atrakcyjne wizualnie i już nie stanowią ciężkiego, centralnego punktu w salonie, a jego lekką i piękną ozdobę. Rzadko kto kupuje też ten sprzęt, aby oglądać na nim telewizję. Bardziej popularne stają się kanały dostępne na Smart TV lub wypożyczalnie internetowe, jak HBO GO na Smart TV czy Netflix.

Samodzielne centrum rozrywki

Dzięki systemom Smart TV, telewizory stały się spersonalizowanymi centrami rozrywki, które są idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. Większość firm oferujących sprzęty z tym systemem posiada swoje autorskie aplikacje o wygodnych i intuicyjnych interfejsach, które za pomocą algorytmów potrafią zaproponować najciekawsze dla danego użytkownika treści.

Dzięki połączeniu z Internetem telewizor może zaś odtwarzać filmy i seriale z dowolnego zbioru VOD w sieci, na przykład HBO GO na Smart TV czy Netflixa. Jeśli chodzi o HBO GO, aby możliwe było oglądanie treści, posiadanie telewizora ze Smart TV (na przykład Samsung) bardzo ułatwia podpisanie umowy, gdyż użytkownicy abonament za korzystanie z tych treści płacą za pośrednictwem trzeciego operatora. Niegdyś były to jedynie sieci kablowe jak na przykład Cyfra+ czy Polsat, a następnie dołączyli do nich kolejni, jak Samsung.

Kamera Smart TV

Inną ciekawą innowacją w dostępnych obecnie na rynku odbiornikach są wbudowane kamery. Za ich pomocą możesz w intuicyjny sposób sterować telewizorem oraz systemem Smart TV. Gestem zmniejszysz lub zwiększysz głośność albo zmienisz kanał. Bardzo ciekawe zastosowanie Kamera może mieć podczas korzystania z aplikacji sportowych i fitnessowych. Dzięki niej możesz zobaczyć swoje lustrzane odbicie wyświetlone obok filmu instruktażowego na przedzielonym ekranie, co pozwoli w prosty sposób skorygować postawę. Dzięki temu unikniesz kontuzji, łatwiej sprawdzisz swoje postępy i urozmaicisz trening o nowy, ciekawy element. Kamera może pomóc w nauce tańca, jodze lub golfa czy tenisa.

Oprócz tego, telewizory Samsung Smart TV z kamerą mają funkcję, która przyda się lubiącym telekonferencje i grupowe rozmowy wideo, pozwala bowiem na wykonywanie takich rozmów w jakości Full HD.