Juventus – Benfica. Arek Milik z golem po 4 minutach gry!

Arek Milik z golem po 4 minutach gry w dzisiejszym spotkaniu Juventus – Benfica w ramach Ligi Mistrzów 2022/23. Polski napastnik pokazuje wszystkim niedowiarkom, że jest wartościowym piłkarzem, któremu warto, a wręcz trzeba zaufać. Niestety, to nie wystarczyło, by wygrać z portugalską drużyną.

Nie ma co ukrywać, oglądaliśmy bardzo ciekawą pierwszą połowę w Turynie. Co prawda Arek Milik strzelił gola w czwartej minucie, jednak ostatecznie widać było przewagę drużyny z Lizbony. Całe szczęście, tym razem nie odebrano mu gola, jak to miało miejsce podczas spotkania Juve – Salernitana. Fakt, początek spotkania Czarna Dama miała znakomity. Ba, myślałem, że zobaczymy kolejne gole, które podwyższą wynik. A jednak nie, drużyna z Lizbony wiedziała, że trzeba odrabiać straty i mocno atakowała bramkę Mattia Perina. Benfica nie dała za wygraną i po pierwszej połowie zobaczyliśmy dwie bramki, bowiem w 43 minucie João Mário zdobył gola po rzucie karnym.

arkadiusz milik juventus

Juventus – Benfica. Liga Mistrzów 2022/23. Arek Milik z golem po 4 minutach

Druga kolejka Ligi Mistrzów 2022/23 to wiele niespodzianek i świetnych spotkań. Warto przypomnieć, że Porto przegrało u siebie z Club Brugge 0:4, z kolei Robert Lewandowski nie dał rady ze swoimi nowymi kolegami pokonać podczas meczu Bayern Monachium – FC Barcelona… swoich kumpli grających dla poprzedniego pracodawcy. Największym zaskoczeniem dla mnie był remis do przerwy pomiędzy Maccabi Hajfa – PSG. Spędziłem wiele czasu rozmawiając z kolegami o tym, że teraz drużyna z Paryża, mając tyle gwiazd, powinna rozgromić wszystkich, dosłownie wszystkich. A jednak, dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Działo się również w Manchesterze, gdzie City u siebie przegrywało po niecałej godzinie gry 0:1 z Borussią Dortmund. I taki też wynik widzieliśmy przez 80 minut, jednak później wystarczyły zaledwie cztery minuty by angielska drużyna zdobyła dwie bramki i wyszła na prowadzenie.

Juventus - Benfica. Arek Milik z golem po 4 minutach gry!

Zaskoczyła mocno druga połowa, bowiem Benfica po niecałych dziesięciu minutach drugiej połowy zdobyła kolejną bramę po fantastycznej akcji i jeszcze lepszym wykończeniu Davida Neresa. No cóż, Portugalczycy cały czas panowali nad piłką, a zawodnicy Starej Damy nie potrafili pokonać bramkarza przeciwników. Ostatecznie spotkanie wygrała Benfica Lizbona, która przywiozła z Turynu ważne trzy punkty, czego efektem jest zajmowanie drugiego miejsca w tabeli Grupy H z kompletem punktów. Wyprzedza Portugalczyków PSG, które ma lepszy bilans bramek. I dzisiejszy wynik jest dla Juventusu dużym problemem, bowiem drużyna ma dwa przegrane mecze, co nie wróży niczego dobrego w dalszych rozgrywkach.

Źródło zdjęć: profil Arkadiusza Milika na Instagramie oraz zrzut ekranowy z meczu podczas transmisji Polsat Sport Premium 1.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Mattia Binotto do zwolnienia – powstała petycja fanów

Na platformie change.org powstała petycja, aby zwolnić szefa zespołu...

Kolejna firma zhakowana. Tym razem jest to 2K Games

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami zmasowanych ataków hakerów na...

Nowe PS5 zyska bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie

O tym, że Sony planuje wypuszczenie nowej wersji konsoli...

Pierwsi producenci już prezentują karty RTX 4090 i RTX 4080

Po wczorajszej prezentacji nowych kart graficznych od NVIDII sieć...
Daniel Laskowski
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.