Już nie kupisz Windowsa! Zmiany w regulaminie!

Wszyscy lubimy kupować rzeczy po taniości, zwłaszcza jeśli ich regularna cena jest bardzo wysoka. Właśnie takim sposobem można było kupować system Windows za dosłownie kilkanaście złotych. To się jednak zmieniło, ponieważ Allegro wprowadziło nowy regulamin!

System Windows za kilka złotych

Prawdziwą plagą serwisu Allegro są tanie klucze do systemu Windows. To samo tyczyło się oprogramowania Office. Nabycie systemu czy aplikacji, które mają niewiadome pochodzenie, było bardzo łatwe. „Było” to słowo klucz, ponieważ Allegro w końcu wzięło się za niezbyt legalną dystrybucję używanego cyfrowego oprogramowania ESD i aplikacji OEM.

Przeczytaj także: Policja odwiedza osoby, które zakupiły tani klucz do Windows 10

Reklama

Allegro zdecydowało podjąć się radykalne kroki, które mocno uderzą w sprzedawców oprogramowania ESD i aplikacji OEM. Najnowsze zmiany w regulaminie serwisu mówią, że sprzedawać oprogramowanie będą mogli jedynie autoryzowani sprzedawcy.

windows 10 Allegro
Wysyp kluczy Windows 10 na popularnych serwisach e-handlowych.

Allegro wprowadza zmiany w regulaminie

Nowe zasady sprzedaży używanego cyfrowego oprogramowania ESD i OEM wejdą w życie 6 września tego roku. Jego sprzedażą będą mogli zajmować się jedynie autoryzowani sprzedawcy, którzy posiadają konta firmowe. Aby takie konto założyć, sprzedawca będzie musiał skontaktować się z serwisem Allegro (poprzez tego maila). W zgłoszeniu trzeba podać nazwę konta, potwierdzenie, oświadczenie lub inną formę zgody sprzedaży oprogramowania od oficjalnego dystrybutora, lub właściciela praw. Można podać również fragment umowy, na którym widoczne jest potwierdzenie współpracy z dystrybutorem.

Użytkownicy, którzy będą chcieli sprzedawać płyty CD i inne trwałe nośniki, na których znajduje się oprogramowanie, dalej będą mogły to robić, jednak jest jeden warunek. W takim przypadku oprogramowanie musi zostać sprzedane z oryginalnym pudełkiem, w którym znajdziemy kod aktywacyjny. Jeśli sprzedawca nie zastosuje się do wymogów, jego aukcja zostanie usunięta.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama