154
Views

Niezwykle młody i uznawany za największy polski talent od wielu lat, Kacper Urbański po tygodniach spekulacji i doniesień przenosi się do Serie A. 16-letni zawodnik, który dotychczas występował w Lechi Gdańsk podpisał kontrakt z Bologna FC. 

Kacper Urbański przenosi się do Włoch

Na temat transferu Kacpra Urbańskiego mówiło się bardzo dużo na przestrzeni ostatnich tygodni. Już w grudniu ubiegłego roku wiadome było, że młody zawodnik gdańskiej Lechii niebawem opuści klub z Trójmiasta. Bologna FC podjęła rozmowy na temat transferu polskiego zawodnika i oba kluby szybko doszły do porozumienia. Klub z Włoch nie chciał zwlekać ze złożeniem oferty. 

Kacper Urbański, jak poinformowała Lechia Gdańsk, pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z klubem z włoskiej Serie A. Najpierw zawodnik trafi do Bologna FC na zasadzie wypożyczenia. Kontrakt został skonstruowany tak, że zespół z Bolonii zobowiązał się do wykupienia Urbańskiego po czasie 6 miesięcy.  

Czy Kacper Urbański poradzi sobie w Serie A?
Czy Kacper Urbański poradzi sobie w Serie A?

Najmłodszy piłkarz debiutujący w Ekstraklasie 

Nie ma co ukrywać, 16-letni ofensywny pomocnik to jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników nie tylko w Polsce, ale również i w Europie. Kacper Urbański jest najmłodszym zawodnikiem, któremu dane było zadebiutować na boiskach Ekstraklasy w XXI wieku. Podczas debiutu w grudniu 2019 roku, przeciwko Rakowi Częstochowa były już zawodnik Lechii Gdańsk miał 15 lat i 105 dni. Łącznie wystąpił w 5 spotkaniach i na swoim koncie zapisał jedną asystę. 

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.