239
Views

Karty graficzne od AMD otrzymają znaczny wzrost wydajności w OpenGL, dzięki sterownikom Windows 11 22H2

Karty graficzne AMD ze wzrostem wydajności w OpenGL
Karty graficzne AMD ze wzrostem wydajności po aktualizacji sterowników.

Razem z aktualizacją Windows 11 22H2 AMD ma zamiar dorzucić aktualizację, dzięki której wydajność w grach opartych na OpenGL ma wzrosnąć o więcej niż 30% jak miało to miejsce przy ostatniej tego typu akcji, gdzie była mowa o grach wykorzystujących DirectX11.

Karty graficzne AMD ze wzrostem wydajności w OpenGL
Wydajność przed aktualizacją sterowników.
Karty graficzne AMD ze wzrostem wydajności w OpenGL
Wydajność po aktualizacji sterowników.

O jakich wzrost przy wykorzystaniu OpenGL mówimy?

Spekuluje się o wzrośnie sięgającym nawet 55%. Słowa nie są puste, bowiem oparte o benchmark Unigine Valley, w którym to osiągnięto taki wzrost wydajności. W benchmarku Unigine Superposition wzrost sięgnął 34%, czyli karta przy wykorzystaniu OpenGL była wolniejsza o około 20% niż przy użyciu DirectX 11. Wzrost wydajności wydaje się być sporym i dobrze, że AMD stara się wycisnąć ze swoich kart jeszcze więcej wydajności. Taka “darmowa wydajność” zawsze cieszy użytkowników.

Źródło: wccftech

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.