85
Views

KIA Ceed to jeden z najpopularniejszych samochodów w Polsce. Auto dostępne jest w kilku wersjach nadwozia i teraz przeszło stanowczy facelifting, który objął nie tylko stylistykę auta, ale także wnętrze i jednostki napędowe.

Nowa Kia Ceed z odświeżonym designem

Podczas przeprojektowywania nowej odświeżonej Kii Ceed projektanci postawili na dynamiczny i współczesny wygląd. Największą rzucająca się w oczy zmianą jest z pewnością nowe logo marki Kia. Przód wyposażono w charakterystyczny wlot powietrza do chłodnicy, który swoim kształtem przypomina tygrysi nos, który teraz wykończono na czarny połysk z chromowanymi elementami. Kia Ceed po faceliftingu posiada wiele nowych detali, które przyciągają wzrok i sprawiają, że auto prezentuje się bardziej sportowo. Odświeżone modele zyskały również nowe obręcze kół.

Grill odświeżonego modelu Kia Ceed jest teraz bardziej elegancki i nowoczesny. W przypadku modeli PHEV osłona chłodnicy jest zamknięta i wykończono ją czarnym, błyszczącym kolorem. Z tyłu z kolei producent zdecydował się na podkreślenie nowego loga marki, dlatego też powierzchnia między zespolonymi reflektorami LED jest jednolita. Na dole tylnego zderzaka umieszczono czarny dyfuzor, który nadaje samochodowi sportowego charakteru.

Wszystkie trzy modele z rodzinny Ceed zyskały nowe LED-owe reflektory do jazdy dziennej. Mają one wpływ nie tylko na lepszą widoczność, ale także bezpieczeństwo podczas jazdy. Światła do jazdy dziennej pełnią także rolę kierunkowskazów. Wersja GT-Line i GT dostały przeprojektowane zespolone lampy tylne LED, które składają się z 48 modułów w kształcie plastra miodu.

Nowoczesne i komfortowe wnętrze

Facelifting modelu Kia Ceed objął także wnętrze pojazdu. Odświeżona kabina jest elegancka, wygodna, a materiały użyte do jej wykończenia są przyjemne w dotyku. Do wyboru klienta przekazano aż dziewięć kolorów tapicerki. W wersji GT znajdziemy nową gałkę dźwigni zmiany biegów, która łączy w sobie nowoczesny styl oraz wygodę. Modele z automatyczną skrzynią biegów, na kokpicie posiadają czarny panel z informacją o danej pracy przekładni.

Przeczytaj nasz test: Kia Stinger GT Line 2.0 T-GDI 245 KM: Kompleks bliźniaczki [TEST]

W środku znajdziemy nowy, 12,3-calowy wyświetlacz, który znajduje się na jednej wysokości z 10,25-calowym ekranem systemu multimedialno-informacyjnego. Oba ekrany są przejrzyste i zawierają najważniejsze informacje, których oczekuje kierowca. Wnętrze modelu Ceed zaprojektowano ergonomiczne.

Kia Ceed po liftingu zaoferuje nowe, udoskonalone układu napędowe

Wraz z odświeżoną wersją nadwozia i wnętrza, Kia Ceed dostała również nowe jednostki napędowe. Model będzie teraz dostępny z silnikiem hybrydowym typu plug-in (PHEV) i miękką hybrydą (MHEV). Jednostki te mogą generować moc od 100 do 204 KM. Do wyboru będą silniki o pojemności – benzynowe 1.0, 1.5 i 1.6 litra lub 1.6-litrowy silnik wysokoprężny. Niezależnie od wyboru, wszystkie silniki korzystają z technologi Smartstream.

Technologia Smartstream wykorzystuje bezstopniową regulację czasu otwarci zaworów (CVVD – Continuously Variable Valve Duration), co wpływa na poprawę osiągów silnika. Rozwiązanie to wpływa również na lepszą efektywność spalania mieszanki paliwowo-powietrznej i lepszą recyrkulację spalin przy niskim ciśnieniu (LP EGR – Low-Pressure Exhaust Gas Recirculation).

Produkcja odświeżonych modeli Kia Ceed rozpocznie się w sierpniu tego roku, a pierwsze modele będą dostępne już po wakacjach.

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.