Kia Connect Store. Koniec z serwisem. Funkcje auta odblokujesz sam!
173
Views

Abonament na poszczególne funkcje i systemy w samochodach staje się czymś, z czym będziemy musieli się pogodzić. Z takiego rozwiązania zamierza również skorzystać południowokoreański producent, ponieważ do swojego najnowszego SUVA Kia EV9 wprowadzi system Kia Connect Store, który za opłatą odblokuje nowe funkcje. Wszystko zdalnie!

Kia uruchomi sklep z funkcjami do swoich aut

Dokupywanie czy comiesięczne opłacanie poszczególnych funkcji samochodu to nowy trend w branży motoryzacyjnej. Z takiego rozwiązania korzysta już m.in. BMW i jak widać, coraz większa ilość producentów wprowadza takowy system. Najnowsze wieści dotyczą południowokoreańskiego producenta, który planuje wprowadzić innowacyjny system w najnowszym SUVie KIA EV9.

Przeczytaj także: KIA Stinger odchodzi z rynku. Następca niestety jest elektrykiem.

Software Defined Vehicle, czyli w skrócie SDV, ma zamysł udostępniania funkcji na żądanie oraz aktualizacji “over-the-air”, które nie wymagają podłączania zewnętrznych urządzeń i wizyt w serwisie. Kia Connect Store ma być więc sklepem, w którym będzie można dokupić i aktywować funkcje naszego nowego auta.

Kia Connect Store pozwoli na zdalne ulepszanie auta

W Kia Connect Store znajdziemy między innymi system Highway Driving Pilot 1, który jest autonomicznym system poziomu trzeciego i aby go uruchomić w nowej Kii EV9 nie będzie potrzebna wizyta w żadnym serwisie. Wystarczy, że uruchomimy sklep i wybierzemy interesującą nas funkcję i za nią zapłacimy. Wszystko zdalnie! Również aktualizacje będą wykonywane bez udziału serwisu.

Kia Connect Store. Koniec z serwisem. Funkcje auta odblokujesz sam!
Kia EV9 zostanie wyposażona w innowacyjny system, który pozwoli na odblokowywanie funkcji poprzez sklep z funkcjami.

Sklep pozwoli również na aktualizacje podstawowych systemów w naszym samochodzie, w tym też tych odpowiedzialnych za układ jezdny. Wszystko będzie skupione w jednym komputerze, który będzie miał dostęp do wnętrzności naszego samochodu. W Kia Connect Store z czasem będą pojawiać się nowe rozwiązania, takie jak np. Remote Smart Parking Assist 2, który pozwala na zdalne parkowanie autem, czy Lightning Pattern udostępniający pięć różnych trybów świecenia lamp przednich.

Co najważniejsze, każdy, kto zdecyduje się na zakup nowej Kii, niezależnie od wersji wyposażeniowej, będzie miał dostęp do Kia Connect Store. W teorii będziemy więc kupować takie samo auto, które będzie można udoskonalić poprzez sklep!

Źródło: opr. wł./info. prasowa KIA

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.