Dobre wieści dla fanów Geralta z Rivii. Netflix poinformował, że w lutym ruszyła produkcja, a drugi sezon Wiedźmina planowany jest na przyszły rok. Niestety nic więcej nie wiemy na temat kolejnej części przygód Geralta. Wiadomo, że za reżyserię nowego sezonu będą odpowiedzialni w przypadku odcinków pierwszego i drugiego Stephen Surjik znany między innymi z Umbrella Academy. Z kolei kolejne odcinki, a więc trzeci i czwarty należeć będą do Sarah O’Gorman (Przeglęta). Piąty i ósmy odcinek serialu Wiedźmin na Netflix będzie dziełem Eda Bazalgette, który był również reżyserem serialu Upadek królestwa. Pozostałe, a więc szósty i siódmy odcinek wyreżyseruje Getta V. Patel.

Drugi sezon Wiedźmina – nowe twarze

Obsada w nowym Wiedźminie powiększy się o takie gwiazdy jak Yasen Atour, który wcieli się w rolę Coena. Z kolegi Agnes Bjorn poznamy jako Vereenę. Nową twarzą będzie również Paul Bullion, który zagra Lamberta. W drugim sezonie serialu Wiedźmin pojawi się również Thue Ersted Rasmussen, który zagra Eskela, a znać go możecie między innymi z filmu Szybcy i wściekli 9. Aisha Fabienne Ross zagra Lydię, a Kristofer Hivju wcieli się w rolę Nivellena. Drugi sezon Wiedźmina będzie wyzwaniem dla Mecia Simson, która jest świeżo upieczoną absolwentką szkoły aktorskiej. Będzie grała jako Francesca.

Kiedy drugi sezon Wiedźmina? Netflix ogłasza start produkcji i obsadę
Kiedy drugi sezon Wiedźmina? Netflix ogłasza start produkcji i obsadę

Wiedźmin na Netflix – gwiazdy pierwszego sezonu

Oczywistym było to, że Wiedźmin na Netflix doczeka się drugiego sezonu. Oczywiście możemy liczyć na to, że pojawią się również aktorzy, których poznaliśmy w pierwszej części. Wróci więc tytułowy Geralt z Rivii, czyli Henry Cavill, Yennefer, a więc piękna Anya Chalotra oraz Freya Allan czyli Ciri. Nie zabraknie, rzecz jasna Jaskiera, w którego wcielał się Joey Batley. Swoją drogą, pamiętacie świetny utwór pt. “Grosza daj Wiedźminowi”? Dla przypomnienia podrzucam materiał.

Aby dowiedzieć się więcej, a także ogólnie być na bieżąco z newsami na temat serialu Wiedźmin warto odwiedzić stronę producenta: https://www.netflix.com/pl/title/80189685.