141
Views

Dobra widoczność podczas prowadzenia samochodu, to jeden z aspektów mających bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego też na szybie absolutnie nie może być smug, ani zanieczyszczeń. Głównymi elementami, odpowiadającymi za czystość przedniej i tylnej szyby są wycieraczki. Kiedy wymienić wycieraczki szyb, żeby mogły dobrze pełnić swoją funkcję i zapewniać nam dobrą widoczność?

Kiedy wymienić wycieraczki szyb?

Głównymi sygnałami świadczącymi o tym, że nadszedł czas na wymianę wycieraczek, są: skrzypienie wydawane podczas pracy, rozmazywanie wody (zamiast zbierania jej) i zostawianie smug po użyciu płynu do spryskiwaczy. Zanim jednak podejmiemy decyzję o wymianie, upewnijmy się, że nasza szyba nie została zabrudzona czymś tłustym. Usunięcie tłustej substancji może bowiem wymagać od nas ręcznego umycia szyby. Jeśli po takim zabiegu wycieraczki przestaną zostawiać smugi – można jeszcze poczekać z ich wymianą. Ogólna zasada mówi, że wycieraczki powinno się wymieniać przynajmniej raz w roku. Najlepiej po zimie, ponieważ przesuwanie po zmrożonej szybie i niskie temperatury, negatywnie wpływają na stan piór i przyspieszają ich zużycie. Jeśli jednak konieczny będzie zakup nowych wycieraczek, odpowiednie modele znaleźć można pod adresem – https://www.ucando.pl/k/wycieraczki-szyb/U2401. Natomiast tego, jak wybrać właściwe wycieraczki do szyb, dowiesz się z dalszej części artykułu.

Kiedy wymienić wycieraczki szyb w samochodzie?
Kiedy wymienić wycieraczki szyb w samochodzie?

Jakie wycieraczki samochodowe warto wybrać?

Do wyboru mamy klasyczne wycieraczki przegubowe oraz wycieraczki bezprzegubowe. Wśród wycieraczek ze stelażem (przegubowych) zazwyczaj z łatwością znajdziemy te, które będą pasować do naszego samochodu. Na opakowaniu wycieraczek przegubowych powinniśmy znaleźć listę modeli aut, do których będą one pasowały. Jeśli jednak chcesz mieć całkowitą pewność, że nowe wycieraczki będą pasować, wybierając się na zakupy (lub kupując wycieraczki przez internet) porównaj długość starego pióra z nowym. Dzięki tym danym, jeśli zamówisz wycieraczki szyb w Ucando.pl, na pewno otrzymasz przesyłkę z częściami idealnie pasującymi do Twojego pojazdu.

W przypadku wycieraczek bezprzegubowych musimy dopasować wycieraczki do krzywizny szyby naszego samochodu. Jeśli tak nie będzie, wycieraczki nie będą dobrze zbierały wody. W przypadku starszych samochodów, lepiej pozostać przy wycieraczkach stelażowych – bezprzegubowe najprawdopodobniej nie będą pasować. Niemniej jednak niektórzy producenci wycieraczek oferują elementy przeznaczone do najpopularniejszych starszych modeli samochodów.

Kiedy wymienić wycieraczki szyb w samochodzie?
Kiedy wymienić wycieraczki szyb w samochodzie?

Wymiana wycieraczek – możesz to zrobić samodzielnie

W większości przypadków, wymiana wycieraczek jest bardzo prosta. Dokładny opis tego procesu znajdziesz w instrukcji samochodu. Zapewniamy jednak, że samodzielna wymiana piór nie przysporzy ci problemów. Wyjątkiem jest sytuacja, w której ramię wycieraczki jest wykrzywione. W takiej sytuacji będziesz potrzebować specjalnych wskaźników, które pozwolą wyregulować ramię. Możesz również udać się do warsztatu, aby wymianą zajął się fachowiec. 

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Motoryzacja
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.