Kolejna afera dopingowa przed nami

Afera dopingowa trwa w najlepsze wśród przyłapanych jest Dmitrji Łapikow trzeci w kategorii 105 kg. Warto przypomnieć, że czwartą pozycję w turnieju zajął Polak Marcin Dołęga jeżeli doniesienia o dyskwalifikacji potwierdzą się polski zawodnik otrzyma brązowy medal.  Nie jest to jedyny nasz reprezentant, który po latach może otrzymać medal. Ponowna analiza próbek wykazała niedozwolone substancje, również w organizmie zawodnika z Kazachstanu Ilja  Iljin może stracić medal na rzecz Szymona Kołeckiego.

Rekordzistką ponownego badania próbek okazała się zawodniczka z Kazachstanu w organizmie, które wykryto aż trzy niedozwolone substancje. Ponowna analiza próbek pozbawi medalu również aktualnego rekordzistę globu w kategorii 85 kg Białorusina Andrej Rybakau.  Po raz kolejny federacja potwierdziła wykrycie niedozwolonej substancji w organizmie mistrzyni z Londynu (2012 rok) Zawieszenia dotyczą 20 zawodników, którzy byli na dopingu, zgodnie z regulaminem po ostatecznej decyzji MKOL będzie zmieniać wyniki zawodów.

Jak widać problem stosowania niedozwolonych substancji w podnoszeniu ciężarów nie dotyczy tylko polskich zawodników. Pozostaje zadać pytanie czy nie prościej byłoby zrezygnować całkowicie z udziału tej dyscypliny na Igrzyskach Olimpijskich. Jednak co zrobić z zawodnikami, którzy do sukcesu dochodzą ciężką pracą i są po prostu czyści. Od wielu lat mówiło się, że aby zdobywać trofea trzeba „koksować” dopiero ostatnie wydarzenia spowodowały wnikliwą analizę zawodników. Może nareszcie dojdzie do oczyszczenia tej dyscypliny a o wyniku sportowym będą decydowały tylko umiejętności.

 

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polacy przed meczem z Arabią. Co ze zdrowiem? Trener komentuje!

Po spotkaniu z Meksykiem, który reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała,...

TV do oglądania filmów i seriali. Jaki wybrać w 2022 roku?

Wszyscy widzimy co dzieje się za oknem. Pogodę można...

Anglia vs Iran. Czy Lwy Albionu wygrają swój mecz otwarcia?

Anglia vs Iran to pierwszy tego dnia mecz na...

UE vs Twitter: „ludzie nie będą już mogli powiedzieć czegokolwiek”

Tak, Breton powiedział: "ludzie nie będą już mogli powiedzieć...

Włosy u mężczyzn – jak zadbać o ich strukturę i co wykorzystać do codziennej pielęgnacji?

W dzisiejszych czasach mężczyźni są coraz bardziej świadomi tego,...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!