Kolejna dopłata na węgiel 2022. Tym razem zyskają rolnicy

Rząd nie przestaje mnie zadziwiać. Rozdawnictwo rozkręca się na dobre. Tym razem ma pojawić się dopłata na węgiel 2022. Chodzi o dofinansowanie dla rolników.

O sprawie informuje portal agroFakt.pl. Według redakcji wysokie zapotrzebowanie na węgiel dotyczy przede wszystkim producentów warzyw szklarniowych. Rosnące ceny tego surowca sprawiły, że koszt produkcji podniósł się aż o 80%. W związku z tym resort rolnictwa pracuje już nad programem, który ma wspierać rolników. Najciekawsze jest to, że rozwiązanie MRiRW ma sprawić, że węgiel, a raczej dofinansowanie będzie bardzo łatwe do pozyskania.

Kolejna dopłata na węgiel 2022. Tym razem zyskają rolnicy
Kolejna dopłata na węgiel 2022. Tym razem zyskają rolnicy.

Kolejna dopłata na węgiel 2022. Na wsparcie mogą liczyć przede wszystkim producenci warzyw szklarniowych

Nie od dziś wiadomo, że ciepło w przypadku szklarni jest bardzo ważne. Stała, dodatnia temperatura pozwala na poprawną uprawę roślin w okresie, kiedy to na zewnątrz warunki nie sprzyjają warzywom. Problem pojawił się po ataku Rosji na Ukrainę. Chodzi między innymi o embargo na rosyjski węgiel, czego efektem są bardzo wysokie ceny węgla. Przykładowo, cena miału, z którego korzystają rolnicy wzrosła z 400 złotych za tonę do 1200, a nawet 1500 złotych za tonę. Nie wspominając już o tym, że jest duży problem z dostępnością surowca.

Kolejna dopłata na węgiel 2022. Tym razem zyskają rolnicy
Kolejna dopłata na węgiel 2022. Tym razem zyskają rolnicy

Rząd doszedł do wniosku, że należy wspierać rolników w tych trudnych filach. Samorząd rolniczy udał się do ministra Henryka Kowalczyka, by uruchomiono pomoc. Minister zapewnił, że rząd pracuje nad programem, który ma ułatwić rolnikom dostęp do węgla potrzebnego do produkcji warzyw ciepłolubnych.

Efektem braku surowca niezbędnego do ogrzewania szklarni może być problem z dostępnością warzyw w zimie. W związku z tym planowane są prace mające na celu udostępnienie rolnikom szybkiej ścieżki dostępu do węgla. Na chwilę obecną nie znamy jednak żadnych szczegółów na ten temat. Czy będą to dopłaty podobne do tych, które zyskali właściciele gospodarstw domowych? Mowa tu o dopłacie do węgla w kwocie 3000 złotych. Tego nie wiadomo.

Dopłata 500 zł do LPG. Kto skorzysta Jak złożyć wniosek
Kolejna dopłata na węgiel 2022. Tym razem zyskają rolnicy

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

Oto cena Logitech G Cloud! Nie będzie tanio!

G Cloud to handheld przygotowany przez Logitech i chińską...

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj