164
Views

Tak samo, jak walka dobra ze złem, wojna pomiędzy konsolowcami, a pecetowcami zdaje się trwać od wieków. Producenci, zamiast łagodzić, dolewają oliwy do ognia. Wydaje się, że kolejna odsłona piłkarskich zmagań od EA ponownie będzie faworyzowała posiadaczy konsol, tym razem nowej generacji. FIFA 22 na konsolach PS5, Xbox Series X i Google Stadia ma być bardziej realistyczna niż na komputerach PC.

FIFA 22 z systemem HyperMotion tylko na konsolach nowej generacji

Każda gra sportowa ma przede wszystkim jedno główne zadanie – być jak najbardziej realistyczną. EA zdaje się nad tym mocno pracować i na razie efekty tej pracy poznają posiadacze nowej generacji konsol od PlayStation i Microsoft oraz osoby, które zdecydowały się na zakup Google Stadia. Wydawca gry FIFA 22 w wersji na konsole wykorzysta system HyperMotion, który ma zagwarantować bardziej realistyczne doznania płynące z rozgrywki.

Przeczytaj także: Pro Evolution Soccer 2022 będzie dostępne za darmo?

HyperMotion wyniesie rozgrywkę na nowy poziom, tak przynajmniej sugeruje wydawca gier. System, który dostanie FIFA 22, wykorzystuje uczenie się maszynowe, które wykorzystywane jest do uczenia się animacji w czasie rzeczywistym. Wszystko oparte jest na ruchach prawdziwych piłkarzy, w tym największych gwiazd światowej piłki. Zresztą, sami zobaczcie:

Co z grą na komputery PC i stare konsole?

FIFA 22 trafi także na komputery PC i starą generację konsol. Niestety, zła informacja jest taka, że w wersji gry na te platformy nie znajdziemy systemu HyperMotion. Oznacza to, że tegoroczna odsłona gry będzie odwzorowaniem FIFY 21 pod tym względem. Nie obędzie się jednak bez nowości. Wydawca potwierdził, że w grze znajdzie się nowy system bramkarzy, którzy teraz będą zachowywać się jeszcze bardziej naturalnie, zupełnie nowe podejście w kwestii tworzenia klubów w trybie kariery i przeprojektowany tryb Volta. W grze pojawi się także zestaw przedmiotów FIFA Ultimate Team Heroes, w których będziemy mogli znaleźć legendarnych graczy.

Gra trafi na konsole nowej generacji PlayStation 5, Xbox Series X/S, a także Google Stadia, PlayStation 4 i Xbox One X/S, komputery PC i konsole Nintendo Switch. Premiera gry odbędzie się 1 października.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.