Korzystałeś z Gadu-Gadu? Firma chce byś zapłacił! Za co? 
143
Views

GG, czyli Gadu Gadu, to komunikator, który swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Twórcy wierzą jednak, że ten status popularnego komunikatora można przywrócić, dlatego też planują jego wskrzeszenie. Chcą jednak twoich pieniędzy.

Gadu Gadu wraca i chce twoich pieniędzy

W 2000 roku Gadu Gadu weszło na rynek i nie oglądało się za siebie. Przez lata było najpopularniejszym komunikatorem i miliony młodych osób korzystało z niego codziennie. W szczytowym momencie z komunikatora korzystało ponad 7 milionów Polaków! Do dziś każdy z nas pamięta dźwięk powiadomień.

Przeczytaj także: Gorące mamuśki na rządowych stronach. Czekaj, co?

Korzystałeś z Gadu Gadu? Firma chce byś zapłacił! Za co? 
Korzystałeś z GG? Firma chce byś zapłacił! Za co? 

Niestety, z czasem w sieci zaczęły pojawiać się media społecznościowe, mam tutaj na myśli Facebooka, który skutecznie zaczął przejmować użytkowników polskiego komunikatora. Gadu Gadu z miesiąca na miesiąc traciło odbiorców, aż w końcu poszło w odstawkę. Teraz jednak komunikator ma wrócić i to w zupełnie nowym wydaniu.

Przemiana z komunikatora w serwis społecznościowy

GG po latach trafiło w ręce spółki Fintecom, która za zadanie postawiła sobie przywrócenie komunikatora do lat chwały. Pod kampanią reklamową “Rozpalamy Gadu-Gadu” spółka informuje o finansowaniu społecznościowym komunikatora. Aplikacja ma powrócić zarówno na komputery i smartfony, a środki przekazywane przez społeczność mają zapewnić gruntowne zmiany oraz wprowadzać do komunikatora funkcje, których oczekują użytkownicy.

Jak podaje Fintecom, obecnie z komunikatora GG korzysta ponad 500 tys. użytkowników, a aplikacja ma w najbliższym czasie zmienić się nie do poznania i ewoluować do statusu platformy społecznościowej. W aplikacji nie tylko wykorzystane zostanie szyfrowanie end-2-end, ale również ma ona oferować szybkie płatności P2P.

Korzystałeś z Gadu Gadu? Firma chce byś zapłacił! Za co? 
Korzystałeś z GG? Firma chce byś zapłacił! Za co? 

Tak więc Fintecom chce twojej pomocy finansowej w celu rozwoju kultowego komunikatora. Już teraz spółka zainwestowała miliony, dzięki czemu w komunikatorze można znaleźć wiele ciekawych funkcji, takich jak m.in. Centrum Powiadomień czy wersję anglojęzyczną.

Źródło: Fintecom

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.