Kurier pójdzie siedzieć za doręczenie paczki
83
Views

Jak widać czasami nawet lepiej nie wywiązywać się ze swoich obowiązków służbowych, bo może się to zakończyć pójściem do więzienia jak w przypadku kuriera.

No dobrze, ale co tak właściwie chodzi?

Kurier pójdzie siedzieć za doręczenie paczki
Kurier pójdzie siedzieć za doręczenie paczki. źródło: delivo

Pewien 44 letni mężczyzna ogłaszał swoje usługi przewozu osób. Pewnego dnia skontaktowali się z nim jak się później okazało oszuści, którzy zaproponowali mu prosty “kurs”. Odbiór przesyłki od starszej osoby z ważnymi dokumentami i dostarczenie pod inny adres w zupełnie innym mieście. Wynagrodzenie opiewało na kilkaset złotych,

Po zrealizowanym kursie, przestępcy ponownie skontaktowali się z kurierem odnośnie kolejnej przesyłki, ale przed odbiorem kolejnej przesyłki odebrał telefon od siostry, która poinformowała go o oszustwie “na wnuczka” jakiejś kobiety na kwotę 40 tysięcy. Mężczyzna skojarzył fakty i zorientował się, że przypadkiem sam pomógł przestępstwie, więc sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Kurier usłyszał zarzuty i grozi mu więzienie

Kurier pójdzie siedzieć za doręczenie paczki
Kurier pójdzie siedzieć za doręczenie paczki. źródło: blog kurierski

Na miejscu usłyszał zarzut oszustwa z art. 286 k.k. za co grozi od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Tym samym nic nie winna sprawie osoba, która sama się zgłosiła na komendę pójdzie siedzieć, a nie właściwi oszuści, którzy go do tego celu wykorzystali, bo jak się okazuje, może być problem z ich namierzeniem. Na ten moment zastosowano wobec 44 latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Sprawdź również: Oto prosty sposób na darmową kawę w McDonalds!

Źródło: KPP w Płońsku

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.