Site icon MenWorld.pl

Jerzy Górski, legenda polskiego triathlonu wraca! Wystartuje w IRONMAN POLAND 2022!

Wszyscy zachwycamy się Robertem Karasiem i słusznie, bo czasem wydaje się, że jest on cyborgiem, a nie człowiekiem, jednak przed 30 lat to Jerzy Górski był tym, który przecierał szlaki dzisiejszym polskim triathlonistom. Legenda polskiego triathlonu ponownie weźmie udział w zawodach. Będzie uczestnikiem IRONMAN POLAND!

Legenda polskiego triathlonu wraca do gry!

Jerzy Górski to legenda polskiego triathlonu. W latach 90. zdobył złoty medal w podwójnym IRONMAN’ie rozgrywanym na terenie Stanów Zjednoczonych. 67-latek postanowił wrócić i pokazać wszystkim, że dalej jest w wyśmienitej formie. Kilkanaście lat przerwy sprawiło, że zatęsknił za tym sportem, dlatego też wystąpi w zawodach IRONMAN POLAND.

legenda polskiego triathlonu jerzy górski_2
Jerzy Górski, legenda polskiego triathlonu wraca! Wystartuje w IRONMAN POLAND 2022!

IRONMAN POLAND to zawody, które wymagają od uczestników wyniesienie się na wyżyny sprawności fizycznej. Poza indywidualnym startem można wziąć udział także w 3-osobowej sztafecie i to właśnie w takiej kategorii wystartuje 67-letnia legenda triathlonu. Będzie on reprezentował team true™ men skin care, polskiej marki zaawansowanych kosmetyków dla mężczyzn w pływaniu na jeziorze Kierskim na dystansie 1,5 kilometra.

Przeczytaj także: Robert Karaś – sportowy Robocop? Wywiad z rekordzistą świata Ironman

Powrót po kilkunastu latach przerwy

Górski wystartuje w zespole wraz z Maciejem Adamaszkiem, założycielem wspomnianej marki kosmetycznej. Jego zadaniem będzie pokonanie 40 kilometrów na rowerze. Zawody zakończy Przemysław Janecki, twórca projektu Maraton Europa Plus, który będzie miał przed sobą 10 kilometrów do przebiegnięcia.

Pomysł na start zrodził się spontanicznie. W czerwcu true™ zaprosiło mnie na swoje stanowisko w strefie EXPO w ramach IRONMAN POLAND, które organizowali w Warszawie. Spędziłem z zespołem cały weekend w stolicy, później były kolejne zawody w Gdyni, gdzie również im towarzyszyłem. W trakcie oglądania zmagań powróciły dawne emocje, dlatego, gdy ktoś wspomniał o wzięciu udziału w wyścigu, nie wahałem się ani chwili. Triathlon jest we mnie od zawsze, ale stan zdrowia nie pozwalał mi od dłuższego czasu na pełny dystans. Na szczęście, dzięki sztafecie udało nam się to obejść i po latach przerwy znów będę częścią wydarzenia – już nie tylko jako kibic, ale też zawodnik. Co więcej, samo miejsce i termin sztafety mają dla mnie sentymentalne znaczenie. To właśnie nad Jeziorem Kierskim w 1984 r. zaczęła się historia polskiego triathlonu, a w ten weekend miną dokładnie 32 lata od zdobycia mistrzostwa w Alabamie.

komentuje Jerzy Górski via GoodOnePR
legenda polskiego triathlonu jerzy górski_1
Jerzy Górski, legenda polskiego triathlonu wraca! Wystartuje w IRONMAN POLAND 2022!

Źródło: GoodOnePR

Exit mobile version